Witaj na forum Fabia Club Polska

Przetarty fotel

Topic created · 10 Posts · 2700 Views
 • Witam Wszystkich
  Przetarło mi się oparcie siedzenia lewego- kierowcy. Chciałem kupić dobry fotel, z całą i nieprzetartą tapicerką na popularnych aukcjach. Problem dotyczy Fabii Sedan z 2003 r. Jestem pierwszym właścicielem, kilometrów na liczniku ok. 90000, więc nie chcę się jej pozbywać.
  Cały sęk w tym, że lewe fotele z tego rocznika to rzadkość a jeżeli już się trafi, to stan fotela jest dalece niezadowalający. Prawe fotele, te pasażera, można znaleźć w przyzwoitym stanie.
  Stąd moje pytanie: czy można przełożyć pojedyncze elementy - oparcie, siedzisko - z prawego na lewy? Może ktoś już to robił?

 • Nie lepiej kupić prawy i przełożyć tapicerkę albo oddać do tapicera niech wszyje coś z podobnego materiału, a jak nie ma to niech obszyje do pary też prawy i będzie jak z fabryki.

 • Przy kupnie prawego warto zwrócić uwage na boczną poduszkę o ile jest.
  Ew z prawego tapicer wytnie to co potrzeba. Lub z tylnej kanapy/ oparcia. Co będzie tańsze.
  I taka ciekawostka - może dorwać anglika ? 😉 <!-- s;) -->

  tapatalk

 • Ja bym się skłaniał do możliwości tapicera lub w Czechach na aukcji.

  Możesz się zapytać w Intergroclinie czy nie mają takiego posycia. Bowiem oni też robią fotele dla Vw group

 • Kupiłem prawy fotel w b. dobrym stanie. Ściągnąłem materiał z gąbkami. Trochę roboty z tym było - druty, kółeczka druciane do napinania - no ale poszło. Teraz materiał do prania i przekładka na lewy fotel. Mam nadzieję, że pójdzie gładko, ale zawsze prześladują mnie prawa Murphy'ego, więc dmucham na zimne.
  Fotel z dostawą kupiłem za 100 zł. Miałem go w domu na drugi dzień. Myślę, że naprawa będzie kształtowała się w rozsądnej cenie.
  Jak sądzicie w czym najlepiej wyprać tapicerkę? Pianka, proszek - może jest ktoś z szanownych Forumowiczów z doświadczeniem w tym temacie. Chętnie wysłucham każdej rozsądnej rady.
  Może również ktoś z Was wie, jakiego klucz trzeba użyć do odkręcenia szyn fotela. Wiem, że gdzieś tutaj na forum była o tym mowa - przepraszam za moje lenistwo w poszukiwaniu stosownego w temacie wątku.

 • Tam są śruby spline 12-kątne
  Przy odkrecaniu uważaj - bo jak zerwiesz nakretke to będzie niezła jazda. Tam jest profil zamknięty. Bez dostępu.
  Śruby na klej.

  tapatalk

 • A jaki numer tego klucza?

 • Klucz /nasadka / spline 10.Znam ten ból zerwałem ząbki /gwiazdka/ torksem 50. Wymieniałem cały lewy fotel.

 • Ok. Dzięki.
  Odkręciłem fotel i chciałem zdjąć plastiki i napotkałem na problem jak to zrobić?
  Jest kilka zapięć plastikowych, żadnych śrub i coś takiego jak na zdjęciu. Niby lut, niby zgrzew, a z drugiej strony trzyma się do tego plastik. Jak on jest przymocowany? jak go usunąć, aby niczego, normalnie nie połamać?

 • Nie widzę foty. Chyba coś zrobiłem nie tak

  [b][color=#FF0000]Skorzystaj z zewnętrznego źródła (fotosik itp) i wklej link
  dr O.[/color][/b]

Log in to reply