Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Gdzie znajdują się przekaźniki?

Topic created · 5 Posts · 3629 Views
 • Cześć,
  Jako, że należę do leniwych którym czasami zapomina się włączyć świateł mijania postanowiłem coś z tym zrobić.

  • Przy bezpiecznikach nie mam przycisku do aktywowania świateł do jazdy dziennej - więc takowych pewnie nie ma
  • Posiadam doświetlanie zakrętów - światła przeciwmgłowe - poszperałem w necie czy da się jakoś w ustawieniach kompa zrobić aby świeciły one jako światła do jazdy dziennej - wyszło, że nie (sprostujcie jeśli się mylę)
   Suma sumaru, stwierdziłem, że zamontuje po prostu przekaźnik z sygnałem po stacyjce który będzie odpalał światła mijania.
   Mój przekaźnik chciałem umieścić razem z innymi przekaźnikami w aucie i tutaj zaczęły się schody - nie znalazłem ich położenia.
   W kabinie kierowcy bezpieczniki są, w komorze silnika przy akumulatorze znalazłem 1-2 zwykłe bezpieczniki, ale żadnego przekaźnika.
   Gdzie znajdują się te przekaźniki bo zgłupiałem?
 • [quote="topor1988"]
  Mój przekaźnik chciałem umieścić razem z innymi przekaźnikami w aucie [/quote] F2 to porąbane auto pod tym względem . Chcesz tam grzebać sowicie to bez demontażu dechy chyba się nie obędzie.

 • Zacząłem mierzyć napięcia w przełączniku świateł on działa chyba trochę jako przekaźnik, bo pobiera prąd (po stacyjce) i po przekręceniu na światłą na dany pin wysyła napięcie. I to nie takie jak do przekaźnika, bo tam na tym pinie podobnież 7.5A ma lecieć (pin do światem mijania) gruby przewód.
  Tak się zastanawiałem czy nie zmostkować przewodu zasilającego (po stacyjce) z przewodem od świateł mijania. Wtedy obeszło by się bez przekaźników. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 • [quote="topor1988"]Zacząłem mierzyć napięcia w przełączniku świateł on działa chyba trochę jako przekaźnik, bo pobiera prąd (po stacyjce) i po przekręceniu na światłą na dany pin wysyła napięcie. I to nie takie jak do przekaźnika, bo tam na tym pinie podobnież 7.5A ma lecieć (pin do światem mijania) gruby przewód.
  Tak się zastanawiałem czy nie zmostkować przewodu zasilającego (po stacyjce) z przewodem od świateł mijania. Wtedy obeszło by się bez przekaźników. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?[/quote]

  Rocznik fabiany i jakie żarówki w reflektorach ?

 • Fabia 2 rocznik 2007
  Żarówka to najprawdopodobniej H7

Log in to reply