Witaj na forum Fabia Club Polska

Zestaw kluczy nasadowych.

Topic created · 5 Posts · 4150 Views
 • Witam szanownych forumowiczów.
  Mam pytanie,jaki zestaw kluczy posiadacie ,ewentualnie jaki moglibyście polecić ?
  Czy ktoś używa kluczy no name ? Z góry dziękuję za wasze sugestie.

 • Zadałeś trochę trudne pytanie 🙂 To prawie jak byś zapytał: "która dziewczyna ładniejsza" 😉 <!-- s;) -->

  Musisz sobie postawić kilka pytań: na czym Ci zależy w takim zestawie, na jakiego typu kluczach (płasko oczkowe, nasadowe, troxy, imbusy, grzechotki, itd itp). Po drugie: ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy 🙂 I po trzecie (ale w związku z drugim): jakie masz wymagania jeśli chodzi o jakość wykonania. Po czwarte: jak intensywnie chcesz z tego korzystać. Po piąte: pójść do sklepu i podotykać różnych kluczy, porównać sobie (ja zawsze sprawdzam np. jakość wykonania grzechotek.). Uważam że nie ma lepszego sposobu. Kupno kluczy w ciemno raczej bym odradzał, bo chińskiego badziewia na rynku niestety nie brakuje.

  Ja przymierzam się do zakupu porządnego zestawu, bo jak na razie to korzystam ze zbiorowiska różnych rzeczy i często czegoś brakuje. Z takich rzeczy, które widziałem w marketach to nienajgorzej wyglądały klucze Neo Tools. A takich rzeczy, których na żywo jeszcze nie widziałem, ale spotkałem się z niezłymi opiniami to marka SATA, tylko to już nieco inna liga cenowa.

  Warto pamiętać jednak o pewnej maksymie, która w tym wypadku może się sprawdzić, że "chytry płaci dwa razy" 🙂

 • Czytam rożne opinie i chyba jednak warto dołożyć i kupić markowe klucze.Ale ze swojego doświadczenia tyle lat korzystałem z kluczy marketowych za kilka złoty i jakoś nie wyglądało to najgorzej.Wymiana łączników,amortyzatorów tył jakoś to szło .

 • Dokładnie jest jak piszesz. Cena niestety przekłada się bezpośrednio na jakość, a widać to bardzo dobitnie podczas wizyty w jakimkolwiek markecie. Spora część oferowanego tam asortymentu to niestety niskiej jakości chińszczyzna. Ostatnio w Leroy zobaczyłem lewarek "butelkowy". A że akurat rozważałem zakup - pomyślałem "zobaczę go". I co? Wziąłem do rąk i o mały włos nie zalałem się olejem, bo lewarek był cały mokry. Nowy lewarek - z przeciekami. Trudno o skuteczniejsze odstraszenie klienta do zakupu.

  Ja mam jakieś pojedyncze klucze NeoTools i wydają mi się one całkiem OK. Muszę gdzieś jeszcze sobie obejrzeć jakiś zestaw od SATA.

 • U nas w firmie męczymy zestawy yato. I o dziwo dają rade. Tylko mala grzechotka nie wytrzymala zadanego momentu ( od kolegi co M8 jest w stanie kluczem ukręcić).
  Zestawy są różne - zależnie od potrzeb.
  Dla nas najważniejsze to to, by klucz się nie "otwierał" przy dokręcaniu. A wierzcie mi - widzialem klucze co sie otwarly na srubie M8...
  Używamy je i przy urządzeniach i przy konstrukcji stalowej.
  Dają radę.
  Osobiście - kompletowalbym swój zestaw. To, co się używa.

  tapatalk

Log in to reply