Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Ledwociepłe powietrze

Temat utworzony · 4 Posty · 6002 Wyświetlenia
  • witam! to chyba jakieś fatum w zeszłą zimę bylo podobnie ale to był padnięty wentylator,
    teraz wentylator dmucha na wszystkich biegach a po ustawieniu regulatora od pozycji chłodne
    do max.ciepłe do kabiny dociera ledwoletnie powietrze - Fabia niema klimy, płyny w normie,
    filtry czyste, nie wiem co robić ! HELP !

  • Cześć 🙂 <!-- s:) -->

    1. [color=#FF0000][b]W temacie nie używamy słowa "pomoc lub pomocy itp." . Temat nazywamy tak żeby dotykał naszego problemu lub zapytania[/b][/color] .

    2. Sprawdź sobie odpowietrzenie układu chłodzenia. Co prawda tam jest zworek do tego ale może być zatkany lub w inny sposób nie spełnia swojej funkcji

    3. Sprawdź regulator (zawór) sterujący ciepłym/gorącym powietrzem. On zwykle jak się uszkadza to jest w jednej pozycji czy zimne lub gorące lub jakieś inne

    4. Jaką masz instalację gazową ? Może to wszystko idzie od instalacji gazowej.

  • Cześć !
    Sorry za cisze w eterze troszke chorowałem
    troszke poczytałem i doszłem do wniosku że to może być zapchana nagrzewnica,
    bo do nagrzewnicy dochodziła gorąca rura a odchodziła zupełnie zimna,
    odłączyłem obydwie rury (bez wyciągania nagrzewnicy),duża miska pod samochód,
    podłączyłem dwa weże 19mm pod nagrzewnice, dwa litry octu na dwa litry wody(zagotować)
    lejek i powoli płukałem - polową od zasilania drugą od powrotu na koniec przedmuchałem
    spręzarką ,uzupełniłem płyn ok. 4l. + odpowietrzenie i brawo! teraz grzeje jak farelka.............
    kto odważny to skorzysta -pozdrawiam.......................

  • Tez przeprowadziłem w zeszłą zimę taki patent, tyle, ze ja dodałem jeszcze srodek "kamyk". Na początku przepływ był słaby z nagrzewnicy, po kilku aplikacjach poszła masa gluta z weża. Wtedy płukanie i nowy płyn. Po jakimś miesiacu zauwazyłem, że w płyn sie jeszcze przebarwił i pływały w nim kawałki tej mazi. Auto pracuje dalej wzorowo i grzeje. Polecam ten zabieg. Jak sobie pomyslałem, ze mam przy temperaturze -10*C rozbierac deske by wymienic nagrzewnice, to wolałem zaryzykować 🙂 <!-- s:) -->