Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] 1.4 MPI szarpie i gaśnie na LPG

Temat utworzony · 5 Posty · 6729 Wyświetlenia
  • Hej,
    Qrcze pomogłem wybrać siostrze Skode Fabie 1.4 MPI (pisalem juz o tym) i same problemy z tym autem 😕 <!-- s:/ --> Sam mam 1.4 16V i jestem zadowolony, ale ten MPI cos mnie zawodzi.

    Ale do rzeczy. Skoda na LPG szarpie i gaśnie. Jest to tak odczuwalne, że nie da sie nią jezdzic na LPG. Na benzynie jest OK. Z tego co wiem to auto zachowywalo sie normalnie i w trasie cos sie nagle zjeb~!#@#$ło i zaczelo sie szarpanie.

    Na necie znalazlem cos takiego:
    (http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/lpg-2864/news-18-usterek-samochodow-z-lpg,nId,765963)

    [i]3. Na LPG silnik szarpie

    OBJAW: podczas jazdy na gazie moc jest rozwijana nieharmonijnie. W trakcie przyspieszania silnik szarpie, z trudem utrzymuje wolne obroty. Na benzynie silnik pracuje idealnie.
    PRZYCZYNA: możliwe, że zużył się układ zasilania LPG. W przypadku instalacji mieszalnikowych szwankuje reduktor lub nieszczelny jest układ dolotowy. Mógł także zepsuć się silnik krokowy sterujący dawką gazu. W przypadku instalacji wtryskowych można podejrzewać zużycie wtryskiwaczy.
    KOSZT NAPRAWY: wszystko zależy od rodzaju uszkodzeń. Komplet wtryskiwaczy LPG to zwykle koszt od 250 do 500 zł.
    [/i]

    Co sądzicie?
    Aha, filtry powietrza, gazu i świece - są nowe. Cewka/Listwa zapłonowa niedawno sprawdzana... no i brak szarpania na PB swiadczy ze to razcej cos z instalacja LPG.
    Podejrzewalem jeszcze ze jakies "lewe" powietrze gdzie dochodzi do instalacji LPG, ale nie wiem gdzie by to sie mialo dziac.

  • Mechanik stwierdził że (cytuje) "coś przegryzło przewody elektryczne od instalacji LPG". Brzmi absurdalnie, no ale nie moge z tym sie niezgodzic bo nie miałem okazji ich zobaczyć... ...rada na przyszłość, zmienić miejsce parkowania albo mechanika 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="emmjot"]Mechanik stwierdził że (cytuje) "coś przegryzło przewody elektryczne od instalacji LPG". Brzmi absurdalnie, no ale nie moge z tym sie niezgodzic bo nie miałem okazji ich zobaczyć... ...rada na przyszłość, zmienić miejsce parkowania albo mechanika 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    najpewniej kuny ... ciezko przed tym cholerstwem sie bronic, nie wygryzly wygluszenia? bo zazwyczaj to jest ich pierwszy cel

  • [quote="Tuff"][quote="emmjot"]Mechanik stwierdził że (cytuje) "coś przegryzło przewody elektryczne od instalacji LPG". Brzmi absurdalnie, no ale nie moge z tym sie niezgodzic bo nie miałem okazji ich zobaczyć... ...rada na przyszłość, zmienić miejsce parkowania albo mechanika 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    najpewniej kuny ... ciezko przed tym cholerstwem sie bronic, nie wygryzly wygluszenia? bo zazwyczaj to jest ich pierwszy cel[/quote]

    NIestety nie wiem, bo nie widziałem, ale tak prawde mowiac to wygluszenie bylo wygryzione juz przy zakupie auta. Moze cos sobie w nim mieszka - pod maską 🙂

  • Koledze zjadły nowego SII. Doszlismy do wniosku, że lecą na zapach nowych ekologicznych silikonów z których są robione wezyki. Może te kable miały podobną izolacje ? Dobrze że przewodów ciśnieniowych nie ruszyły.