Witaj na forum Fabia Club Polska

Montaż sterownika centralnego zamka

Topic created · 6 Posts · 5285 Views
 • Witam.
  Zgubiłem jeden komplet kluczy do mojego autka wraz z pilotem centralnego zamka. Klucz już dorobiłem i działa, do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze działającego drugiego pilota 🙂 <!-- s:) --> Już wiem ,że dorobić go nie można , trzeba zamontować nowy sterownik centralnego zamka. Zamówiłem go na Allegro ,ale oprócz hardwaru dostałem zaledwie schemat wyjść ze sterownika i nic więcej choć prosiłem sprzedawcę o instrukcje do Fabki. Nie wiem jak to zrobić. Jeśli ktoś to robił proszę o info.

 • zawsze możesz postawić sprawę "na czubku noża"

  • albo (nie) prosić o schemat od sprzedawcy, choć on nie ma obowiązku ci go dać, przesłać,
  • albo zwrócić całość ( niezgodność towaru z umową, lub bez podania przyczyny) i zakupić u innego, ze schematem.

  co do samego schematu - musisz poszukać na sieci, bo chyba mało kto posiada taką wiedzę, zalezna tez od centralki jaką zakupiłeś.

  powodzenia.

 • Masz 10 dni na rezygnację bez podania przyczyny, ale to musisz zgłosić sprzedawcy na piśmie.Na aukcji pewnie ma wzmiankę jak to zrobić.

 • Generalnie w opisie aukcji zawarto info ,że jest schemat podłączenia ale bez szczegółów dotyczących konkretnych aut. Chodzi mi głownie o to gdzie jest ta centralka zamontowana w Fabii i jak się do niej dostać.

 • [quote="Pyetrek"]Chodzi mi głownie o to gdzie jest ta centralka zamontowana w Fabii i jak się do niej dostać.[/quote]
  wiesz, skoro to alarm, to chyba zależy od instalatora gdzie ją umieści.

  w przypadku fabrycznej instalacji alarmowej sprawa jest jasna i oczywista.

  tak czytając jeszcze raz 1-go posta :
  dlaczego nie można dorobić pilota ? sa przecież takie co się uczą nawet jak kod jest zmienny. :oczami: <!-- s:oczami: -->

 • Tego niestety nie wiem , ale pytałem w dwóch niezależnych punktach naziemnych i na forach internetowych. Gdyby można było dorobić takiego pilota, to pewnie wnętrze większości aut dla złodziei stałoby się bez problemu dostępne.Ale wracając do tematu nie mogę znaleźć w necie jakiegoś w miarę prostego manuala jak to zrobić, oczywiście sterownik i alarm zamontowany w oryginale przez fabrykę

Log in to reply