Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nie działające światła cofania

Topic created · 6 Posts · 4066 Views
 • Siema. Ostatnim czasem, miałem trochę problemów z elektryką w mojej Fabii. Tzn, rozładowany akumulator, musiałem podładować, a po krótkim czasie padła żarówka lewego reflektora z przodu. Jednak jakby tego było mało, zauważyłem ostatnio w nocy, że światła cofania mi nie działają, oba naraz. Żarówki są chyba ok. Co może być? Bezpiecznik czy raczej mało możliwe?

  I do tego podepne drugi problem. Mianowicie nie działa mi otwieranie klapy bagażnika. Tzn, mogę go otworzyć wyłącznie od środka, tą rączka przy siedzeniu kierowcy. Od tyłu nie działa. Nie wiem czy nawalił sam rygiel czy raczej ten przycisk.

 • Witam.
  W przypadku świateł cofania to sprawdź wyłącznik ich . On jest w skrzyni biegów. Czasami się zdarza że on siada. Bezpiecznik warto sprawdzić a nawet musisz.

  Do otwierania klapy. Szykuj się racze na wymianę przycisku.

 • Też myślę jak kolega wyżej, mi padł dwa razy w przeciągu ponad roku.

  http://allegro.pl/czujnik-swiatel-cofania-fabia-octavia-02k945415-i4740000707.html<!-- m -->

  Raz mi padł tak jak tobie ze nie swiecił a za drugim razem tak ze włączał się czasem sam na innych biegach (a ja się dziwiłem czemu mi ciągle z tylu każdy długimi wali po nocach).

  Daj znać co było przyczyną, pozdrawiam

  [color=#FF0000][b]Używamy polskich znaków/czcionki[/b][/color] . [color=#00BF00]Post edytowany przez Tomuś[/color]

 • Wczoraj ogarnąłem bezpiecznik. Był cały, ale w razie co wpiąłem nowy. Mimo to światła, nie działają, co ciekawe, gdy włacze wsteczny, zapalają się na chwilę i gasną. Więc chyba ten czujnik. Sprawa groszowa, więc postaram sie to wymienić.

  A co do klapy, bezpiecznik był spalony, wymieniłem, ale nic do nie dało 😕 <!-- s:/ -->

 • Kurczę, mam problem. Zdjąłem pokrywę silnika i nie mogę znaleźć tego czujnika. Według tego poradnika http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Octavia/114<!-- m --> powinien być całkiem widoczny.

  Ja znalazłem tylko takie coś: Czyżby to bylo to?

  [img]http://zapodaj.net/images/0689b731fb5dc.jpg[/img]

 • Żle szukasz , czytaj http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7941<!-- l -->

Log in to reply