Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Check engine 2.0 8V

Temat utworzony · 9 Posty · 1909 Wyświetlenia
  • Zapaliła się kontrolka "check engine" - po podpięciu do komputera pokazuje błąd katalizatora.

    Sprzedawca tego samochodu twierdzi, że na pewno jest winna jedna z sond lamda.
    Mechanik stwierdził, że przy katalizatorze było coś grzebane i prawdopodobnie jest to jakiś zamiennik i przez to wychodzi błąd.
    Dodam jeszcze, że obroty na biegu jałowym lekko falują, przebieg samochodu 182tys.

    Sondy lambda są dwie, oryginalna kosztuje 290 i 420zł a tanie zamienniki idzie kupić za trochę ponad 100 zł. Oryginalny katalizator 1300zł :zakrecony: <!-- s:zakrecony: --> zamienniki/używki 400-600zł.

    Ostatnio po usunięciu błędu z komputera zrobiłem 100km i kontrolka wróciła.

    Ma ktoś jakieś pomysły i rady? Pozdrawiam Tuff

  • Wywalić katalizator i przyjechać na wystrojenie. Obejdzie to każdy turner samochodowy za rozsądne pieniądze 😉

  • podepne sie do pytania, bo mam ten sam problem 🙂 <!-- s:) --> wczesniejszy wlasciciel wrzucil strumienice zamiast katalizatora i tez wyskakuje ten blad ;/ co zrobic?

  • Musiałbyś powrócić do rozwiązania z fabryki czyli katalizator i 2 sondy. Najlepiej gdyby wszystko było ori.

  • tylko ten katalizator to dla mnie zbędny wydatek 😛 <!-- s:P --> są jakieś inne rozwiązania żeby nie wywalał tego błędu?

  • ja dodam to samo co wyżej. Podjechać do kogoś kumatego i prawdopodobnie spokojnie sobie poradzi żeby to obejść w kompie żeby nie wykrywał np lambdy 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="dr O."]ja dodam to samo co wyżej. Podjechać do kogoś kumatego i prawdopodobnie spokojnie sobie poradzi żeby to obejść w kompie żeby nie wykrywał np lambdy 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    a orientujesz się ile może poprosić taka osoba za obejście/przeprogramowanie tego? 🙂 nie chciałbym wydać pieniędzy nie znając ceny takiej usługi ;>

  • Ciężko powiedzieć, bo ja mam swoich ludzików z którymi już sporo działałem. Odpal neta i poszukaj coś w swojej okolicy - przedzwoń i sprawa jasna.

  • [quote="stasiu"]podepne sie do pytania, bo mam ten sam problem 🙂 <!-- s:) --> wczesniejszy wlasciciel wrzucil strumienice zamiast katalizatora i tez wyskakuje ten blad ;/ co zrobic?[/quote]
    ja sie przyzwyczailem do kontrolki i tak jezdze, jak sie kiedys odrobie to moze kupie katalizator 😛