Witaj na forum Fabia Club Polska

Poziom paliwa, klapa bagażnika, czujnik włączonych świateł

Topic created · 5 Posts · 1932 Views
 • Witam wszystkich,
  Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Od pewnego czasu w mojej Fabii dzieją się dziwne rzeczy. Jednocześnie wariuje wskaźnik poziomu paliwa - pokazuje ciągle pełny bak, nie mogę otworzyć klapy bagażnika przyciskiem z tyłu (z pilota działa) oraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie działa czujnik włączonych świateł. Problem występuje przez pewien czas a potem wszystko wraca do normy i wszystkie usterki ustępują. Nie wiem co może być przyczyną, bo pływak był niedawno czyszczony i nie powinien się blokować. Najdziwniejsze jest to, że to wszystko dzieje się jednocześnie.
  Może ktoś miał podobny problem. Czekam na sugestie.
  Pozdrawiam

 • [color=#FF0000]Pierwsza sprawa kolego za dużo wrzuciłeś do jednego wątku[/color]. :mad: <!-- s:mad: -->
  [color=#FF0000][b]Przeczytaj regulamin FCP pkt 4!!![/b][/color] :cenzura:

  Ad 1.
  Nie tankowałeś czasem autka po korek?Spróbuj zatankować do pełna (bez przelania za pomocą odpowietrznika)
  i zejść do rezerwy.Powinno pomóc.Być może pływak się zawiesił.

  Ad 2.
  Czy słychać jakiś dźwięk w klapie podczas wciskania przycisku na pilocie?Trzeba go chwilę przytrzymać aby zadziałał.

  Ad 3.
  Chodzi Ci o charakterystyczny dźwięk?

  Proponuję, sprawdzić autko kompem.Dowiesz się czy wywala jakiś błąd.

 • Witam,
  Wiem, że dużo tych rzeczy w jednym poście, ale był to skutek problemów, które występują łącznie, więc postanowiłem, że opisze je razem. Może jednak to tylko przypadek i zbieg okoliczności. Postaram trzymać się regulaminu 🙂 <!-- s:) -->.
  Wracając do sprawy...
  Tankowałem auto do pełna i rzeczywiście wszystko było ok do czasu następnego tankowania. Tym razem zatankowałem 20 litrów i dalej pokazuje mi pełny bak lub pół baku, a nawet 3/4. Być może to wina tego pływaka. Może ktoś wie jak się do tego dobrać. Będę wdzięczny za wskazówki.
  Jeśli chodzi o klapę bagażnika i czujnik pozostawionych włączonych świateł, to na tę chwilę działają. Oby jak najdłużej.
  Pozdrawiam

 • Sprawdź błędy na adresach instruments i electronic (17 i 08, albo 09, nie pamiętam dokładnie)

  Zrób VAG-COMem test podzespołów w adresie instruments (17 zdaje się), sprawdzisz, czy działa brzęczyk od zapalonych świateł i czy wskazówka poziomu paliwa działa ok.

  Na mój gust masz gdzieś przetartą wiązkę, która idzie z kabiny do tyłu i zwarcie do masy. Przebicia szukałbym od przodu.

 • Witam serdecznie 🙂 <!-- s:) -->
  Udało się usunąć usterki o których pisałem.
  Główny problem tkwił w słynnym już mikroprzełączniku w zamku w drzwiach kierowcy. U mnie wystarczyło użycie odmrażacza do zamków. Pewnie nagromadził się jakiś brud i coś nie łączyło. Dzięki temu klapa bagażnika otwiera się przyciskiem od spodu, działa brzęczyk zostawionych świateł i diody z boku drzwi też świecą 🙂
  Natomiast w przypadku złego wskazywania poziomu paliwa trzeba było wyjąć cały mechanizm ze zbiornika paliwa i dobrze przeczyścić i teraz jest ok. Tu operacja wymagała przede wszystkim dużej cierpliwości i ostrożności z tymi wszystkimi plastikami. Jeśli ktoś potrzebowałby instrukcji jestem do dyspozycji.
  Temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
  Pozdrawiam.

Log in to reply