Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Zapach paliwa i tęcza na szybie

Topic created · 5 Posts · 2865 Views
 • Witam,

  mam problem z moją Fabią (1.4, 68 KM, 2000). Otóż dość często czuć paliwo w samochodzie - dzieje się tak głównie w trakcie deszczów. Ostatnio zauważyłem nawet tęczę wewnątrz auta (widoczne z zewnątrz) i wygląda to trochę tak, jakby był to efekt wywiewów powietrza (wydawałoby się to logiczne - zawsze, gdy pada włączam nawiew). Jednak kilka tygodni temu w bagażniku wylało mi się borygo, niestety płyn przedostał się na siedzenie, a w konsekwencji zaczęły parować szyby.

  Nie bardzo wiem co zrobić w dalszej kolejności. Macie jakieś porady? Foto poniżej

  http://zapodaj.net/4885ebe0f16b4.jpg.html<!-- m -->

  http://zapodaj.net/032d52be513d2.jpg.html

 • To ewidentnie skutek wylania się borygo.Co do odparowania to proponuję postawić auto w garażu z otwartymi szybami na noc i tak długo jak szyby przestaną parować, można jeszcze w ciepłe dni postawić go na słońcu na jak najdłuższy okres (zdaję sobie sprawę że kończy się lato i ciężko będzie).

 • Wyjmij tylną kanapę (zakładam, że to ona się zmoczyła), weź do domu do prania, wyczyść szyby i zobacz, czy znowu zrobią się kolorowe.

  A jak będziesz używał borygo, zamiast G13, to Ci UPG zardzewieje 😛

 • [quote="zlloty"]A jak będziesz używał borygo, zamiast G13, to Ci UPG zardzewieje :p[/quote]

  Dobry żarcik 😄 😄 <!-- s:D -->

 • Żebyś się Tomuś nie zdziwił. Z doświadczenia piszę. Jeździłem długo na Borygo, w czerwcu musiałem robić UPG. Uszczelka była nadżarta rdzą.
  Swoją drogą po przejściu z G13 na Borygo, albo dolewaniu Borygo do G13 po paru tygodniach w zbiorniczku pojawia się osad. Z niczego się on nie bierze.

Log in to reply