Witaj na forum Fabia Club Polska

Klemy

Temat utworzony · 5 Posty · 763 Wyświetlenia
  • Witam Czyszcząc zacisk akumulatora trochę przesadziłem i teraz rusza mi się klema /nie można jej już jej dokręcić/. Czy jest jakiś patent na to aby obeszło się bez wymiany klemy.

    [color=#008000]Post edytowany przez Tomuś[/color]

  • jasne, kawałek (pasek na wysokość i szerokość klemy) w zależności od luzu blacha miedziana wkładasz i skręcasz - metoda stara jak świat 😄 <!-- s:D --> blachę miedzianą kupisz markecie budowlanym.

    [color=#008000]Post edytowany przez Tomuś . Postaraj się używać polskich znaków[/color]

  • Tutaj bym polecił głębsze wepchanie klemy i zakręcenie tego . Zaciski akumulatora to delikatne stożki, które są łatwe do uszkodzenia. Więcej wytrzyma klema niż zacisk akumulatora.

  • Dzięki za odpowiedż.W sklepie wędkarskim kupiłem ciężarek ołowiany rozklepałem go na pasek i nawinełem go zacisk akumulatora.Zacisnełem klemę i jest super.Drobna rzecz a cieszy Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • Mogłeś również sobie kupić taką mufkę miedzianą w markecie budowlanym lub sklepie z ogrzewaniem i mufkę przerobić tak aby pasowała. Miedź nie jest twarda więc łatwo ją uformować.