Witaj na forum Fabia Club Polska

Zbyt uboga mieszanka

Topic created · 6 Posts · 1077 Views
 • Witam,jestem tu nowy,a nie mogę znaleźć podobnego przypadku.
  W mojej Fabii ciągle wyskakuje błąd "ZBYT UBOGA MIESZANKA RZĄD CYLINDRÓW 1''
  zarówno gdy jeżdżę na benzynie czy na gazie .
  Instalacja gazowa BRC założona miesiąc temu,do tej pory wymieniony był:rozrząd,świece ,katalizator,wydech,filtr powietrza,czyszczona przepustnica,kompresja idealna.
  W najbliższym czasie zamierzam wymienić filtr paliwa ,choć obawiam się że to nic nie da ,bo gdy jeżdżę na gazie to to błąd i tak pojawia się.
  Jakieś pomysły?

 • Według mnie instalacja do regulacji, nie wiem też, czy przez założenie gazu coś się nie rozjechało w mapach wtrysku benzyny...

 • Dlaczego instalacja gazowa do regulacji?
  skoro po wykasowaniu błędu i jeździe tylko na benzynie błąd i tak wyskakuje.

 • Zrób dla pewności badanie kompresji cylindrów. Zrobią Ci to od ręki w każdym zakładzie. Koszt nie większy niż 30 zł. Zdarza się, że te silniczki padają - a komunikat o zbyt ubogiej lub bogatej mieszance może być pierwszym sygnałem, że źle się dzieje (oczywiści MOŻE - nie musi). A Skąd wiem? - z autopsji 🙂 <!-- s:) -->

 • Kompresja idealna .

 • To bardzo dobrze. Nic mnie tak nie cieszy jak 1,2 HTP z idealną kompresją:). O ile pamiętam, to 1 rząd oznacza pierwszy cylinder (może się mylę - od 6 lat nie mam kontaktów z HTP), więc zamieniłbym wtryski miejscami i sprawdził czy błąd się przemieści. Jak to nic nie da, można by sprawdzić czy lambda nie świruje. Jak padła w mojej - nie miałem żadnych komunikatów z Vaga.

Log in to reply