Witaj na forum Fabia Club Polska

Problemy z ładowaniem ?

Temat utworzony · 4 Posty · 617 Wyświetlenia
  • Witam,

    wczoraj przy wolnej jeździe i pełnym skręcie (duży pobór prądu przez wspomaganie oraz załączonej na full dmuchawie i światłach) mignęła mi kontrolka ładowania i dodatkowo jeszcze piknęło. Dzisiaj zauważyłem, że gdy dmuchawa jest na najwyższym biegu to pulsują światła oraz podświetlanie zegarów (na postoju; zauważyłem to stojąc w korku); kontrolka już jednak się nie pokazała. Objawy ustępują po wyłączeniu dmuchawy. Nie jest tu winny czujnik skrętu, gdyż nie słychać pompy na postoju, a on sam był już jakiś czas temu wymieniany. Z rozruchem nie ma najmniejszych problemów.

    Chciałbym się dowiedzieć, czy mruganie świateł przy załączonej na maksa dmuchawie to objaw normalny -wcześniej nigdy nie zwracałem na to uwagi, a jeśli nie to czyżby alternator się kończył ?

  • Witam.
    Moim zdaniem masz regulator napięcia uszkodzony. Warto dokładnie przejrzeć cały alternator i gdy jest potrzeba to go zregenerować.

  • Dokładnie tu ewidentnie coś jest nie tak z alternatorem.

  • Witam. Miałem podobny problem i też myślałem, że to alternator ale po zmierzeniu okazało się, że alternator dobrze pracuje. I prąd nie dociera do akumulatora a takim wydaniu jak wyszedł. Podpiąłem dodatkowy przewód z alternatora do akumulatora i jest już ok.