Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaka ocena dla czeskich silników AZE ????

Temat utworzony · 3 Posty · 1458 Wyświetlenia
  • 1.4 to bardzo stara konstrukcja, jej historia sięga skody 100MB, napewno to też jej spory plus bo jest dobrze dopracowana czego nie można powiedzieć o 1.2. Niestety jest też i minus moc :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> no i zużycie paliwa z 1 litr wyższe niż 16 zaworówki.

  • [quote="MirekS"]bo jest dobrze dopracowana czego nie można powiedzieć o 1.2.[/quote]

    Mysle ze obecne 1.2 jest juz na tyle dopracowane, ze jest to lepszy silnik niz 1.4
    Przez 4 lata, bo chyba od 2003 roku jest 1.2 napewno inzynierowie wylapali wszystkie bolaczki i je poprawili.

  • Czolem.

    Mam Fabie z silnikiem 1.2HTP 64KM.
    Po roku 2003 wpraowdzono tam szereg poprawek usprawniajacych te silniki (nie pamietam juz o jakie chodzilo - jedyne co pamietam wyeliminowano przeskakujacy rozrzad) pewnie gdzies na stronach motoryzacyjnych mozna doczytac co poprawili.
    W VW i Seatach spisuja sie bardzo dobrze - opinia moich znajomych.
    Wg mnie i moich potrzeb to swietny silnik.
    Nie wyczuwam zadnych dziwnych wibracji, jedynie czasem przy rozruchu zimnego silnika (rano) rzuci go troszke nerwowo ale to tylko moment i wszystko wraca do spokojnej normalnej pracy.
    Jezdze ok 30km do pracy 80% trasa szybkiego ruchu. Nie przekraczajac 3,5 tys /obr spalanie przebiega miedzy 5 a 5,5 litra (przy spokojnej jezdzie mozna spokojnie zejsc ponizej 5 litrow-moj rekord 4,6) - w miescie nie przekroczylo sredniego zuzycia 6,5l
    -dane wg komputera

    Tak wiec ja jak to mowie "narazie" jestem bardzo zadowolony z tego silniczka.
    Nie potrzebuje ani wiekszego ani mocniejszego!