Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Czuć benzynę na zewnątrz.

Topic created · 4 Posts · 990 Views
  • Witam,
    Mam pytanie, czy jest to normalne, że przy odpalonym silniku wokół samochodu czuć benzynę? czy dziurawy tłumik końcowy może mieć na to wpływ?

  • Tłumik raczej nie, może Ci nie spalać całej benzyny podczas pierwszych minut po odpaleniu (zimny silnik). A czy czuć benzyną, gdy silnik jest wyłączony?
    Profilaktycznie uważnie obejrzałbym układ paliwowy, czy gdzieś nie cieknie. Pamiętaj, że benzyna jest lotna i przy silniku może natychmiast odparowywać, więc wykrycie ewentualnej nieszczelności może być utrudnione.

  • Dziękuje za odpowiedź. Po zgaszeniu silnika benzynę czuć jeszcze tak z minutę, później już nie. Jak znajdę trochę czasu to przejrzę przewody paliwowe.

  • Jeśli nic nie kapie, a czuć beznyną, to zacząłbym od "końca", czyli od sinika - najcieplejsze miejsce, benzyna najszybciej się ulatnia. Robiłbym to na nosa i oczywiście bez żadnego otwartego ognia w okolicy (słyszałem o spryciarzach, którzy nieszczelności w układzie LPG szukali zapalniczką...). Do silnika benzyna dochodzi dwoma układami - układ zasilania paliwem (pompa, przewody, wtryskiwacze) i układ odpowietrzania zbiornika z par paliwa (przewody, filtr z węglem aktywnym, zawór ERG)

Log in to reply