Witaj na forum Fabia Club Polska

Praca sprężarki klimy bez czynnika chłodniczegi - pytanie

Temat utworzony · 5 Posty · 1346 Wyświetlenia
  • witam wszystkich,
    posiadam fabie I 1,9 TDI 2002 r.
    po zakupie auta okazało się, iż chłodnica klimatyzacji jest uszkodzona i w układzie nie ma czynnika chłodniczego, więc pytanie co się mogło międzyczasie stać z układem i sprężarką (DENSO 6 SEU 12C) która to nie ma sprzęgła elektromagnetycznego i działa stale

    /jeden z mechaników powiedział że to nic takiego i trzeba wymienić chłodnice klimy, spr układ nabić i wyczyścić, wszystko za ok 400zł bo chłodnice juz mam/
    /drugi twierdzi ze po rozszczelnieniu auto nie powinno przejechać ani jednego km (przejechało napewno kilka tys. km) i po oględzinach stwierdził ze że do wymiany jest jakieś tam sprzęgło, czyszczenie spr szczelności napełnienie itp w cenie ok 1000zł ale po rozebraniu sprężarki jak stwierdzi że jest zepsuta to cza kupić nową (ok 800zł) i płukać układ jakimś drogim płynem za ok 500 zł)

    czy ktoś z forumowiczów ma coś na ten temat do napisania?? pozdrawiam

  • Według mnie trzeba wymienić skraplacz klimy, następnie sprawdzić szczelność całego układu, napełnić układ, wymienić filtr pyłkowy i powinno być ok.
    Ciekawym na jakiej podstawie 2 mechanik stwierdził, że poszła sprężarka, z tego co mi wiadomo to auto z klimą jest zabezpieczone na wypadek wycieku środka chłodząco smarującego i nie zezwoli na załączenie sprężarki gdy czynnik się ulotnił. Dla mnie to gość jest bajkopisarzem i naciągaczem.

  • witam, wymieniono chłodnice z osuszaczem, uzupełniono czynnik i klima bez problemu działa, pozdrawiam

  • porazka jak dla mnie

  • [quote="Kedzior"]porazka jak dla mnie[/quote]

    ale o co lata...?