Witaj na forum Fabia Club Polska

Stuki przy dodawaniu gazu

Topic created · 6 Posts · 3026 Views
 • Witam mam następujący problem, jestem od niedawna posiadaczem Skody Fabii 2004 r 1.4 16V, zauważyłem następujący problem, przy dodawaniu gazu są odczuwalne stuki w lewym kole, po puszczeniu pedału gazu stuki ustają, dodam że wymieniłem przegub zewnętrzny i dalej jest to samo, koła także były wymieniane z zimowych na letnie i tak samo się zachowuje i na jednych i drugich, czytałem na forum że może być przyczyną przegub wewnętrzny od półosi, oraz może być także mechanizm różnicowy, jak ktoś miał ten sam problem to proszę o radę co robiliście.

 • Przeguby raczej strzelają, niż stukają (wyraźna różnica).
  Miałem to samo, okazało się, że poduszka dolna silnika była luźna. Stukało przy przyspieszaniu i hamowaniu.

 • Dzięki za podpowiedź , sprawdzę tą poduszkę i jak będzie zużyta to wymienię ,i dam znać czy to było to.

 • Sprawdź też tuleję metalowo-gumową w wachaczu i łącznik stabilizatora.

 • [quote="kris33"]Dzięki za podpowiedź , sprawdzę tą poduszkę i jak będzie zużyta to wymienię ,i dam znać czy to było to.[/quote]

  To raczej kwestia dokręcenia poziomej śruby, która trzyma dwie części poduszki (jedna przykręcana do podwozia, druga do silnika). Jeśli masz tam luz, to wykręć całą poduszkę, wyczyść, posmaruj klejem do gwintów i złóż ponownie. Gumy w poduszce są raczej mocne.

 • Witam

  I mi się takie objawy pokazały - stuk przy dodaniu lub odjęciu gazu (zwłąszcza odczuwalne na niskich biegach).
  Zamówiona dolna poduszka - w sobotę wymiana mam nadzieję że to to, bo już mnie zaczyna drażnić. Starą poduchę wezmę w rekonesans w łapki.

  No i wymienione a stuki dalej są. Ale poducha i tak była rozjechana już. A stuki generuje wydech obijający się o osłone katalizatora - któego i tak zresztą nie ma.

Log in to reply