Witaj na forum Fabia Club Polska

Stuki przy dodawaniu gazu

Temat utworzony · 6 Posty · 3147 Wyświetlenia
  • Witam mam następujący problem, jestem od niedawna posiadaczem Skody Fabii 2004 r 1.4 16V, zauważyłem następujący problem, przy dodawaniu gazu są odczuwalne stuki w lewym kole, po puszczeniu pedału gazu stuki ustają, dodam że wymieniłem przegub zewnętrzny i dalej jest to samo, koła także były wymieniane z zimowych na letnie i tak samo się zachowuje i na jednych i drugich, czytałem na forum że może być przyczyną przegub wewnętrzny od półosi, oraz może być także mechanizm różnicowy, jak ktoś miał ten sam problem to proszę o radę co robiliście.

  • Przeguby raczej strzelają, niż stukają (wyraźna różnica).
    Miałem to samo, okazało się, że poduszka dolna silnika była luźna. Stukało przy przyspieszaniu i hamowaniu.

  • Dzięki za podpowiedź , sprawdzę tą poduszkę i jak będzie zużyta to wymienię ,i dam znać czy to było to.

  • Sprawdź też tuleję metalowo-gumową w wachaczu i łącznik stabilizatora.

  • [quote="kris33"]Dzięki za podpowiedź , sprawdzę tą poduszkę i jak będzie zużyta to wymienię ,i dam znać czy to było to.[/quote]

    To raczej kwestia dokręcenia poziomej śruby, która trzyma dwie części poduszki (jedna przykręcana do podwozia, druga do silnika). Jeśli masz tam luz, to wykręć całą poduszkę, wyczyść, posmaruj klejem do gwintów i złóż ponownie. Gumy w poduszce są raczej mocne.

  • Witam

    I mi się takie objawy pokazały - stuk przy dodaniu lub odjęciu gazu (zwłąszcza odczuwalne na niskich biegach).
    Zamówiona dolna poduszka - w sobotę wymiana mam nadzieję że to to, bo już mnie zaczyna drażnić. Starą poduchę wezmę w rekonesans w łapki.

    No i wymienione a stuki dalej są. Ale poducha i tak była rozjechana już. A stuki generuje wydech obijający się o osłone katalizatora - któego i tak zresztą nie ma.