Witaj na forum Fabia Club Polska

Jak ściągnąć kokpit / mały pożar w aucie

Topic created · 4 Posts · 541 Views
 • Witam,
  dzisiaj sobie jadę spokojnie DTŚ-ka a tu nagle strasznie dużo dymu wydobywa się z kokpitu chwila moment i zakopcone w całym aucie aż się nie dało oddychać no i nic nie było widać przez dym...na pasie awaryjnym chyba w ciągu sekundy zdążyłem wyciągnąć gaśnice z bagażnika, odłączyć akumulator i wywalić całe radio z przyciskami. Przestało się "coś" palić więc czekałem na holowanie...rozebrałem cały dolny kokpit, schowek i znalazłem spalony całkowicie bezpiecznik ( nr.5 jak się nie mylę) oraz kable idące do oświetlenia schowka pasażera. Jeżeli tylko te kable mi się spaliły wtedy sobie je zaizoluje w miejscu do których się wypaliły ( a już wyciągałem 40cm spalonego kabla)...muszę dostać się do głównej wiązki do której on idzie jednak ciężko z dostępem.

  Zostaje mi ściągnięcie górnej części kokpitu z czym sobie nie dałem rady a żadnego tutoriala na forum nie znalazłem albo wyciągniecie wentylatora z dmuchawy za schowkiem pasażera. Ani to ani to ani rusz, jakieś porady jak to wyciągnąć ?

 • schowek - otwierasz schowek, w górnej części są 3 śruby torx pod schowkiem 2 śruby torx i z boku sciągasz pokrywę i tez są śrubki.. potem już schowek wysuń do siebie i wyjdzie 😉 <!-- s;) --> wtedy masz dostęp do dmuchawy..

  Jak coś to pisz 😉

  Powodzenia

 • Chodzi mi o deskę rozdzielczą ( cała górna część )
  Schowek, boczki, dół pod kierownicą mam rozebrany.

 • tak.
  omron

Log in to reply