Witaj na forum Fabia Club Polska

Wycie opony albo lożyska Fabia II

Topic created · 9 Posts · 1790 Views
 • Jak dlugo masz juz te opony? Mialem to samo w octavii tam byly 205/55/16 contisportcontact 2 i niestety w 3sezonie były tak głośne ze trzeba bylo je wymienić mimo iz bylo na nich jeszcze sporo bieznika.

 • zmieniałeś opony? z przodu na tył?

 • Stawiam na łożysko, skoro zamieniałeś koła i jest to samo.

 • Wspominasz że raz huczy głośniej na zakręcie skręcając w jedną stronę, a raz huczy ciszej.Jest tak ponieważ w zależności od kierunku skrętu łożysko jest bardziej lub mniej dociążone, więc dźwięk może się trochę różnić.Na moje jest to wina opon.Łożysko huczało by głośno i jednostajnie bez względu na nawierzchnię.U mnie też jest raz głośniej a raz ciszej w zależności od nawierzchni.Daty opon tj 37 i 40 tydzień 2010 r nie mają znaczenia bo i tak pochodzą z tego samego czasu praktycznie.Wpływ może mieć sposób ich przechowywania przez okres zimowy.
  Co do klimy to proponuję na początek jej nie używać żeby się nie popsuła.Dobij ją przesmaruj i powinno być ok.To typowy objaw braku czynnika, lub jego niskiej zawartości.Powiedz mi tylko jak skręcisz ją na minimum to jest mocno zimno, czy tylko lekko chłodno?Bo powinna mocno ziębić.

 • Jak u mnie padło łożysko to huczało cały cas bez względu na prędkość oraz rodzaj nawierzchni, więc to racej nie jego wina

 • Jakie masz ciśnienie w oponach? Dobij na 2,5 i zobacz, czy coś się zmieni.

 • Może niech sprawdzi klimę pod kątem wycieków (powinien to zrobić przed nabijaniem nowego czynnika). Ew. druga opcja długa jazda z małą ilością czynnika zatarła łożyska w kompresorze i teraz rzęzi (droga opcja bo kompresor chyba ponad 1k zł kosztuje).

 • [quote="Riko"]Opona huczy coś. Łożyska sprawdzone i git . A co do klimy to pojechałem do dobrego specjalisty, stwierdził że małe ciśnienie , odciągnął stary czynnik, nabił nowym czynnikiem i olejem i kazał obserwować , efekt murowany poprawa nic nie huczy, pojeździłem tydzień i dupa znów to samo. Znowu rzęzi. Ucieka czynnik? W prawie nowym samochodzie? Jeszcze raz podjadę do tego specjalisty i niech stwierdzi o co biega.[/quote]

  Co to za fachowiec?Nie sprawdził Ci klimy pod kątem szczelności przed nabiciem? :mysli: <!-- s:mysli: -->
  Przede wszystkim powinien to zrobić, a później nabić. :cenzura:

 • Stuki słychać na włączonym silniku (wspomaganiu), czy wyłączonym?Bo u mnie na wyłączonym przy oporze też coś tam słychać, ale jak działa wspomaganie to cicho jak makiem zasiał.

Log in to reply