Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Legalizacja butli gazowej.

Topic created · 4 Posts · 6184 Views
 • Nie będę zakładał nowego tematu, chciałem się dowiedzieć co mam zrobić gdy w czerwcu kończy mi się legalizacja butli gazowej, gdzie sie udać, czy tylko do stacji która zajmuje się zakładaniem instalacji gazowej?

 • Tak , najlepiej zadzwonić do kilku instalatorów i porównać koszty wymiany butli-zbiornika.Możesz też poddać legalizacji swój stary zbiornik.
  Można też kupić zbiornik i wymienić samemu. Wszystko zależy jak długo zamierzasz użytkować auto .Po wymianie nie musisz odwiedzać żadnego urzędu, tylko przy następnym BT musisz mieć z sobą dokument od tego nowego zbiornika.

 • Update tematu:
  Ostatnio interesowałem sie tym tematem, poniewaz kupiłem auto w którym trzeba bedzie niedługo wymienic butle. Ponizej informacje jakie zdobyłem w tym temacie, moze sie komuś przydadzą.
  Legalizacja butli staje sie coraz popularniejsza i coraz wiecej zakładów sie tym zajmuje.
  Pod Wrocławiem jest firma która się tym zajmuje EKO ALMA [i]http://www.legalizacjabutli.com/[/i] .
  Nie korzystałem z ich usług , jednak dzwoniłem do nich informacyjnie. Cena jaką usłyszałem to 300 zł za legalizacje butli na 10lat , w cenie jest demontaż i montaż zbiornika. Legalizacje wykonuja dwa dni w tygodniu.

  W Krakowie znalazłem firmę AGROTRAK [i]http://agrotrak.pl/[/i]

  Z tego co znalazem w necie to wymiana butli na nową to koszt ok 550-600 zł.
  W necie znalazłem również info ze butle lpg sa zbudowane by spełniac swoje zadanie przez 20 lat, a homologacje dostają na 10. Co do wymiany wielozaworu to podobno w zalezności od tego w jakim jest stanie.

 • Trwałość zbiornika LPG jest przewidziana na maksymalnie 20 lat eksploatacji. Koniecznością jest przeprowadzenie badania technicznego po 10 latach użytkowania. Legalizacja zbiornika jest tańsza od wymiany, ponieważ nie wymaga wymiany wielozaworu. Sprawdź punkty legalizacyjne w najbliższej okolicy.

Log in to reply