Witaj na forum Fabia Club Polska

Pomoc w wyborze

Temat utworzony · 6 Posty · 1373 Wyświetlenia
  • Chciałbym zapytać klubowiczów co proponują - mam do wyboru dwa modele Fabii Kombi w podobnej cenie, przebiegu i wyposażeniu. Rocznik ten sam 2008. Mam dylemat dotyczący wyboru silnika
    1-szy to 1.4 PD-TDI 6V turbo, diesel 51 kW / 70KM
    2-gi to 1.2 MPI 12V, petrol 51 kW / 69 KM.

    Poproszę o podpowiedź jak sprawują się ww modele. Dodam, że samochód będzie służył w małej firmie i będę się nim przemieszczał raczej po trasie niż w mieście. Odległości to ok max 200km. Interesuje mnie szczególnie spalanie, dynamika (choć zapewne szału nie będzie), awaryjność.

  • Ja wybrałbym ten pierwszy silnik.

  • Bierz ten 1.4 TDI , pomimo niskiej kultury pracy i czasem się zatelepie jak to 3-cylindrowiec. Napisz do kolegi Voytaz , on chyba te 1.4TDI. To ci napisze lepiej o co tam kaman.
    Bo 1.2 różnie bywa niektórzy robią na nim po 170000 km i nic nie jest a niektórzy już przy 100000 km juz mają poważne problemy z kompresją

  • Bez zastanowienia bierz ten 1,4 TDI na trasie będzie palić jakieś 4 z małym hakiem.Te 1,2 są bardzo muliste i będziesz żałować jak zdecydujesz się właśnie na niego.Poza tym ten 1,2 nie lubi wysokich obrotów i prędkości.Do 90 km/h jakoś jedzie później rosną obroty a prędkość praktycznie już nie.Wiem co mówię miałem kiedyś 1,2 w Polo i już nigdy nie będę szukać auta z takim silnikiem.Miałem z nim problemy.

  • Dzięki za info ale temat na chwilę obecną umarł Bezwypadkowy okazał się tylko w ogłoszeniu. Po wizycie na stacji diag. okazał się, że jednak przód był mocno robiony.

  • Kolego dokładnie ten silnik posiadam u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony! Trasa w zależności od prędkości od 3,5-4,5l, w mieście ok 6l. Kultura pracy 3 cylindrów do najcichszych nie należy, ale z pewnością silnik ten będzie dużo żwawszy od wspomnianego wcześniej 1.2...