Witaj na forum Fabia Club Polska

F2 Korozja na tylnej klapie

Temat utworzony · 19 Posty · 17317 Wyświetlenia
  • Jak w tytule. Mam Fabie dwójkę z polskiego salonu 2007 rok jak mówią w salonie modelowo 2008 ... . Jestem 2 właścicielem tego autka. Jakiś miesiąc po kupnie czyli w marcu br. będąc pod wydziałem komunikacji podczas demontowania tablicy odkryłem że pod ramką na klapie jest delikatna korozja. Jako że auto z polskiego salonu serwisowane prawie do momentu sprzedaży pojechałem do ASO Skoda w celu zgłoszenia tego na gwarancje gdyż ta jest jeszcze ważna. Najpierw wpisano w komputer zmianę właściciela a następnie zrobiono zdjęcia, wysłano zgłoszenie do Skoda Polska i czekałem na odpowiedz. Odpowiedz była negatywna i tu cytuje,,... jest to normalne ponieważ ramka wpada w drgania i ociera o lakier a gwarancja tego nie obejmuje,, . Było to mniej więcej na przełomie marca i kwietnia. We wrześniu dopatrzyłem się iż korozja obejmuje również klapę wokół lampek podświetlających tablicę rejestracyjną oraz pojawiła się przy odpływach klapy. Przebywałem za granicą więc dopiero 2 tygodnie temu pojechałem i zgłosiłem sprawę. Tym razem rozpatrzono pozytywnie i mam termin na styczeń, dodam iż po usunięciu farby stwierdzą czy wystarczy oczyścić czy będzie wymiana całej klapy. Piszę to głównie dla wszystkich posiadaczy f2 żeby zwrócili uwagę na klapę oraz dla tych którzy nie mają auta z salonu a z drugiej ręki, bo gwarancja dotyczy pojazdu a nie właściciela a w skodzie jest długa.

  • Miałem dokładnie taką samą odpowiedź jak u mnie w okolicach ramki pokazała się korozja. Z uwagi że robiłem więcej rzeczy zaprzyjaźnione aso i tak mi to zrobiło. Ale jest to co najmniej masakra 😕 <!-- s:/ -->

  • Ja z tego wnioskuję że Skoda w feliciach nie umiała sobie poradzić z odpływem wody z tylnej klapy i dalej ten problem występuje tylko że to przeszło na fabie. Problem też tkwi w mocowaniu ramki. Jakby oni zrobili mocowanie na 4 śruby po kątach to by ramka się nie ruszała i by nic nie gniło/rdzewiało 🙂 <!-- s:) -->
    Ja na szczęście zgłosiłem w aso że mi klupie ramka i mi ją podłożyli czymś tam . Poza tym w Czechach są specjalne podkładki pod ramki z jakiegoś dziwnego materiału. Podobno jesto pianka lub guma. Koszt takiej podkładki nie był duży.
    Także jak koledze [color=#40BF00]Wiktor88[/color] zrobią tą klapę to może o tym będzie warto pomyśleć.

  • Ja pod ramkę popodkładałem kawałki gumy i jest OK

  • Na przyklad tak jak Andrzej pisze 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja teraz mam pod ramkę podklejoną taśmą grubbbbbooo. I już nic się nie tłucze po blasze 😉 <!-- s;) -->

  • Dziś auto oddałem zobaczymy ile to potrwa i jaka będzie decyzja odnośnie klapy czy wymiana czy naprawa .
    Dodam również iż auto zastępcze przy tego typu naprawie nie przysługuje .... katastrofa no ale przynajmniej pomalują klapę za free :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • To gdzie oddałeś fabie do jakiego aso?
    Zawsze można na forum poczytać o dobrych aso w okolicy 🙂 <!-- s:) -->
    Ja myślę że 2 tyg. trzeba się liczyć bez auta 😕

  • [b]Wiktor88[/b] jak możesz to napisz gdzie oddałaś wóz i czy dali radę, ok? Bo szukam jakichś sprawdzonych namiarów 🙂 <!-- s:) -->

  • Okazało się po ostatnim myciu że temat również mnie dotyczy.Dziś byłem na oględzinach tylnej klapy w ASO Sunny w Poznaniu ponieważ pojawił się pęcherzyk pod lakierem.Obejrzano auto zrobiono zdjęcia ksero książki serwisowej bo ponoć musi być ( ważne aby przeglądy były cykliczne ) no i w ciągu tygodnia będzie odpowiedź od głównego importera na polskę.Co do samej gwarancji to jeśli będzie pozytywna to można nalegać o wydanie auta zastępczego.Ta naprawa to przecież z ich winy więc auto powinno być dane w zamian.

  • Warunki Gwarancji niestety nie przewidują auta zastępczego i nawet prawnik nie pomorze 😞 . Co do namiarów na salon i serwis to CENTRUM TMT Skoda Wrocław ul.Horbaczewskiego 75. Moja ma jeszcze na progu parcha ale czy to przejdzie sprawdzę innym razem 😛 ................................................................................................................................. Edit: No i jest kwas... Bo nagle importer stwierdził ze nie godzi sie na naprawę gdyż nie mam 2 ostatnich przeglądów w książce, auto było serwisowania i tak do 200 tys. Kilometrów. Salon jest po mojej stronie i uważa iż brak serwisu olejowego itp. nie ma związku z gwarancja na blachę. Podobno sam kierownik pertraktuje z Importerem czyli Skoda Polska. No ale już prawie tydzień bez auta a dalej nic z nim nie zrobiono tylko stoi.... Mnie to rybka bo auto kupiłem używane więc czy zrobią czy nie pal licho ale to są jakieś jaja bo ile można dumać na jednym elementem do lakierowania. No i Importer stawia sie w złym świetle. Teraz żałuje bo za takie pieniądze mogłem kupić mercedesa starszego o 5-6 lat ale nie był by to mały ping-pong dedykowany dla emerytów i przedstawicieli handlowych bo takich glownie widze odbiorcow aczkolwiek nie jest to regula wiec sie nie gniewajcie :padam: <!-- s:padam: --> sam mam 24 lata. Fakt tez by korodowal no ale to żadna różnica .....

  • U mnie sprawa stoi póki co w miejscu.Wczoraj minął tydzień od mojego pobytu w salonie.Nadal nie uzyskałem odpowiedzi.Jeśli chodzi o serwis olejowy to w moim przypadku nie ma to znaczenia bo wymiany są przeprowadzane na bieżąco.Wpisy do książki również są regularne więc pozostaje mi nie stresować się i czekać.Na pewno poinformuję co z tego wyszło. 🆒 <!-- s🆒 -->
    Co do podkładki to zakupiłem takie w salonie Skody za bagatela 6,77 zł. za kpl.Założę po wszystkim.

  • Moja klapa polakierowana niestety z mojej kieszeni tyle ze salon ładnie sie zachował i kosztowało to tylko 340 zł ...

  • [quote="Wiktor88"]Moja klapa polakierowana niestety z mojej kieszeni tyle ze salon ładnie sie zachował i kosztowało to tylko 340 zł ...[/quote]
    Dlaczego z Twojej kieszeni?Bo przeglądy był niecykliczne?Głupie tłumaczenie.Blacha a silnik to dwie różne sprawy.Ja nadal czekam.Poki co bez odpowiedzi.

  • z tą podkładką super sprawa

  • [quote="marcing040381"]U mnie sprawa stoi póki co w miejscu.Wczoraj minął tydzień od mojego pobytu w salonie.Nadal nie uzyskałem odpowiedzi.Jeśli chodzi o serwis olejowy to w moim przypadku nie ma to znaczenia bo wymiany są przeprowadzane na bieżąco.Wpisy do książki również są regularne więc pozostaje mi nie stresować się i czekać.Na pewno poinformuję co z tego wyszło. 🆒 <!-- s🆒 -->
    Co do podkładki to zakupiłem takie w salonie Skody za bagatela 6,77 zł. za kpl.Założę po wszystkim.[/quote]
    Panowie jest odpowiedź importera Skoda Auto Polska, oczywiście ze względu na cykliczne przeglądy została rozpatrzona pozytywnie zarówno klapę jak i dwa miejsca na progach.Auto mogę doprowadzić do ASO Skoda Sunny Poznań ul. Obornicka 239 w każdej chwili.Póki co zadowolony jestem w 95% ponieważ mimo odpowiedzi nie poinformowali mnie osobiście.Dowiedziałem się dopiero jak zadzwoniłem osobiście.Spróbuje załatwić jakieś auto zastępcze jak dotrę do salonu.O wynikach poinformuję po zrobieniu auta.

  • [quote="Wiktor88"]Warunki Gwarancji niestety nie przewidują auta zastępczego i nawet prawnik nie pomorze 😞 . Co do namiarów na salon i serwis to CENTRUM TMT Skoda Wrocław ul.Horbaczewskiego 75. Moja ma jeszcze na progu parcha ale czy to przejdzie sprawdzę innym razem 😛 <!-- s:P --> [/quote]

    Dziś odebrałem auto wszystko pomalowane na cacy, ale przy odpływach klapy tworzy się kolejne ognisko rdzy ale jest na takim etapie że auto spokojnie wytrwa do przyszłego roku.Gość z ASO mnie przepraszał i zaproponował że możemy cofnąć auto, bądź załatwić innym razem.Ze względu na fakt że akualnie je potrzebuje to wybieram drugą opcję.
    Co do auta zastępczego to można takie otrzymać, warunkiem jest zapisanie się w kalendarz i wtedy auto otrzymam a moje w tym czasie idzie do naprawy.Nie trzeba tu prawnika, ale zależy tu dużo od ASO.
    ja auto oddałem do ASO Skoda Sunny ul. Obornicka 249 Poznań.
    Ocena za jakość usługi 8/10 z powodu nie załatwienia tych spływów,
    Ocena za obsługę klienta 7/10 ze względu na brak kontaktu (oczekiwanie na informację jaka jest odpowiedź importera, mieli dać znać co i jak do ok tygodnia, a w sumie zadzwoniłem po 2,5 tyg i dopiero mnie poinformowali że rozpatrzono pozytywnie), oraz niewiedza serwisanta na jakim aktualnie etapie jest naprawa (tłumaczył się że o to należy zapytać tego który auto przyjmował do ASO).[color=#000000

  • a zna ktoś dobrego lakiernika w Toruniu chciałbym przepolerować autko ale dobrze bo koledze spieprzyli i sądzi się teraz z nimi zobaczymy co z tego wyjdzie