Witaj na forum Fabia Club Polska

Mata antyszronowa i przeciwsłoneczna

Topic created · 25 Posts · 5220 Views
  • Myślę że dobra deka z materiału będzie lepsza od tej srebrzanej (chromowanej).
    Moja mata spełnia funkcję taka jak powinna być ale mogła by to lepiej spełniać 🙂 <!-- s:) -->

    Grodek92 > ja na twoim miejscu bym zaryzykował i sobie uszył taką 🙂

  • [quote="Havier"]no Tofik swietny plan 🙂 ale nawet lekko ciepla woda w polaczeniu z zamarznieta szyba skonczy sie posiadaniem szyby w kawalkach lub z 1 duuuzym peknieciem 🙂 troche ryzykowny pomysl 😄 <!-- s:D --> ja polecam jak ktos ma mozliwosc odpalic samochod 5 minut przed odjazdem i wlaczyc nawiew na szyby...w Fabii 2 wystarczy okolo 4-5 min zeby szyba byla dosc ciepla zeby przetrzec ja wycieraczkami lub jakas szmatka i w droge.[/quote]

    5 minut przy -15 na wolnych obrotach z nawiewem na szyby? chcesz zabić alternator? bo zagrzać na pewno nie zagrzejesz przy climatronicu 😛

    Wodą po szybach leję od 8 lat... wcześniej robił to Tata. Grunt - to lanie z głową, zacząć od dachu nad szybą, woda mocno ciepła, nie gorąca - stopniowo przyzwyczaić szybę i nic jej nie grozi. Nie zdarzył mi się żaden przykry wypadek - jak ktoś się nie czuje pewnie/na siłach - nie polecam 😛

    Jak Tatko jeździł nysą, to się szyby lało wodą prosto z instalacji ogrzewania budynków na zakładzie i żyły - a ta miała grubo ponad 60 stopni, bo nieraz leciała para 😛

    Trzeba tylko pamiętać, żeby uruchomić wycieraczki, zanim woda zamarznie, bo będzie buba 😛

  • A jaką masz ?

  • Moim zdanie najlepsze są maty z materiału. Mam jeszcze mate z firmy Kegel - dobra i wytrzymała 🙂 <!-- s:) --> , ale ostatnio nieco się pogorszyła gdyż musiałem ją odrywać od zamarzniętej szyby , to jest bardzo nie miłe. W sumie biorąc okres jaki ją mam i ten incydent to i tak jest bdb.

    W tamtym roku kupiłem sobie taką mate z innej firmy i jest troszkę źle skrojona i bez gumek co jest dużym minusem. Ale gumki dorobiłem sobie i jakoś to się trzyma, ale rewelacji nie ma 🙂

    Czarna jest dobrana zimę bo przyciąga promienie słoneczne , a srebrna (chromowana) jest dobra na lato bo odpycha promienie słoneczne 🙂

  • W końcu kupiłem takie coś http://www.jula.pl/osona-na-przednia-szybe-619193 i jak na razie rewelacja. W F1 zakrywa tylko środek (chyba, że przesuniecie na sam dół, to wycieraczki też może przykryje), ale i tak jestem zadowolony, bo nie trzeba nic skrobać 🙂 <!-- s:) --> Wygląda dokładnie tak jak na zdjęciu. Ma sznurki, ale obetne je, bo tylko przeszkadzają.

Log in to reply