Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wymiana szyby bocznej tylnej (opuszczanej korbą)

Topic created · 10 Posts · 10440 Views
 • Witam.
  Pytanie jak w temacie czy jest jakiś poradnik bo mi nie udało się jakoś znaleźć. Zrobiłem sobie już w mojej Fabce kilka rzeczy samodzielnie, ale te nity pod osłoną na drzwiach to mnie zwaliły z nóg tego bym się po Niemcach nie spodziewał. Rozwierciłem wszystkie zdemontowałem szynę z rolkami i nie bardzo wiem co dalej. :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  [color=#FF0000][size=75]EDIT: MirekS
  P.S. W dziale [b]zrób to sam[/b] zamieszczamy gotowe opisy, a nie pytania.[/size][/color]

 • A nie wystarczy przypadkiem, ściągnąć tylko tapicerki i powinny być takie 2 czarne okrągłe zaślepki. Gumowe chyba. Wyciągasz, wysuwasz szybę drogę w dół, aż w tych otworach ukażą Ci się śruby od łapek trzymających szybę. O ile pamiętam 10mm.
  jak zluzujesz to szyba powinna wyleźć.

  Mój opis na 100% pasuje do drzwi przednich, w tylnych raczej powinno być tak samo. Sprawdź.

 • Niestety ale nie, bez rozwiercenia 8 nitów nie dostaniesz się w ogóle do jakiegokolwiek mechanizmu wewnątrz drzwi. Rozwiązanie beznadziejne :zalamany: <!-- s:zalamany: -->
  W zasadzie potrzebny mi tylko schemat działania linek na rolkach jak to wszystko opleść aby szyba się podnosiła w górę i w dół.

 • Skoda słynie z przemyślanych rozwiązań 🙂 <!-- s:) -->), coś Ty się tak uparł na rozkręcanie wszystkiego?

 • Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, z pęknięta szybą jeżdżę już pół roku, teraz zaciął mi się mechanizm podnoszenia (rozwalone kółko przy rolce) a wiec przy okazji wymieniłem obie rzeczy, demontaż blachy był więc konieczny.

 • Można powiedzieć, że w ogóle się nie wyraziłeś. To chyba żart. W temacie piszesz wymiana szyby, a jak dostajesz odpowiedź, nagle dopisujesz, że naprawa mechanizmu. Zdecyduj się, bo szkoda prądu.

  W odpowiedzi na Twoje poprawione wyrażenie: mechanizm do wymiany.
  Szukaj na allegro, albo na jakimś szrociku z całą blachą, albo w jakimś sklepie z częściami do skody, a jak masz za dużo kasy to w ASO 🙂 <!-- s:) -->

  Takich rzeczy na części to raczej nie sprzedają.

 • [quote="gory"]
  W odpowiedzi na Twoje poprawione wyrażenie: mechanizm do wymiany.
  Takich rzeczy na części to raczej nie sprzedają.[/quote]

  Widać kolego ,że nie widziałeś nigdy bebechów pod blachą w bocznych drzwiach Fabki ,linka od korby przechodzi przez dwie rolki plastikowe zamontowane na stałe w metalowym elemencie przymocowanym do blachy na dwóch nitach.
  Tą właśnie część na szrocie mi dziś sprzedali za 20 zł a nie cały mechanizm, który się składa jeszcze z wielu innych rzeczy, szybę zdemontowali przy okazji i mi sprzedali za 40 zł i po sprawie. Być może dobrze trafiłem bo inny by mi mógł powiedzieć żebym wziął całe drzwi.

  Następnym razem nie udzielaj rad jeśli nie orientujesz się w temacie :zabawa: <!-- s:zabawa: -->

 • Szkoda prądu na dyskusje. 🙂 <!-- s:) -->
  Tak się składa, że widziałem bebechy, miałem to szczęście, że miałem akurat na śruby, a nie nity. Robiłem szyby zwykłe na elektryczne, demontowałem, zakładałem. Demontowałem całą blachę, ale nie muszę Ci nic udowadniać.
  Nie chcesz, nie będę Ci udzielał rad, ale zadaj POPRAWNE pytanie, zadaj w ogóle pytanie, napisz o co Ci chodzi, czego oczekujesz, o co w ogóle pytasz, określ to, to na pewno ktoś Ci pomoże.

  Zaciął Ci się mechanizm, no okej, no i co dalej? Czego oczekujesz? Nie masz zdjęcia, ani żadnej konkretnej informacji. Poświęć chwilę na dokładne opisanie problemu, a zaoszczędzisz swój czas i czas innych.

  Powodzenia!

 • Proszę o spokój w temacie :dyskusja: <!-- s:dyskusja: --> , bo będę musiał posty usuwać.

 • Konkretnie chodzi mi teraz o schemat dwóch linek w mechaniźmie podnoszenia/opuszczania szyby czyli przebieg linek: korba- dwie rolki-uchwyt mocowania szyby .

Log in to reply