Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] moduł komfortu w mojej Fabii

Topic created · 12 Posts · 5435 Views
 • Posiadam w swojej Fabii moduł komfortu 5J0959433A.Auto posiada również alarm fabryczny z czujnikiem przechyłu.
  W związku z tym chciałbym dowiedzieć się czy idzie zaprogramować go tak, aby domykał mi szyby z kluczyka?Nic nie mogę znaleźć na ten temat w sieci może ktoś przerabiał już ten temat?

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 20-07-2012, 21:51[/i] ][/size]
  znalazłem coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic570854.html#2950350<!-- m --> , ale to dotyczy chyba F1

 • Witam. Myślę,że w Fabii 1 jak i 2 temat będzie opierał się na tych samych rozwiązaniach. Jak uda się dojść do tego w F1 to w F2 też będzie to możliwe.

 • [b]MAREK FABIA[/b], skacząc po necie nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie.W VW którego kiedyś miałem centralny ryglował się w czasie jazdy, po przekroczeniu 20 km/h.Czy jest możliwość zaprogramowania tego w mojej F2?Jest to swego rodzaju antynapad uniemożliwiający wejściu na pokład niepowołanych pasażerów...

 • Witam. Z tym nie powinno być problemu u Ciebie. Rafał to ma dodane przy okazji innych rzeczy. Nie pamiętam czy ktoś jeszcze miał to dodane,ale działa. Prześlij mi to zdjęcie co robiłeś screen ekranu z Vag'a z numerem modułu komfortu.

 • [quote="marcing040381"]Czy jest możliwość zaprogramowania tego w mojej F2[/quote]
  na pewno.
  [quote]STG 46 (Komfortsystem) auswählen
  STG Anpassung -> Funktion 10

  -> Kanal 03 (Auto-Lock)
  Das Fahrzeug wird bei einer Geschwindigkeit von 15km/h verriegelt (0 = aus; 1 = ein).

  -> Kanal 04 (Auto-Unlock)
  Das Fahrzeug wird bei einer Geschwindigkeit von 15km/h verriegelt und nach abziehen des Zündschlüssels entriegelt (0 = aus; 1 = ein).

  [/quote]

 • Witam. Kapi właśnie to miałem na myśli. Zresztą materiały na ten temat mam od Ciebie. Czy masz jakąś opcję na ten ciężki temat odnośnie domykania szyb z pilota,poza tym programem odpalanym w Dos'ie i innemu cudowaniu. Trochę to zawiłe i nie sądze żeby nie było jakiegoś innego sposobu na to zagadnienie. Brakuje mi tego modułu u siebie fabrycznie bo jak by był to bym trochę poeksperymentował i w końcu musiałoby się udać. U mnie fabrycznie nawet anteny nie było a gdzie tu moduł komfortu. Pozdrawiam.

 • Marku, kiedyś kolega [b]mss[/b] podawał "procedure" jak to zrobić, lecz chyba wlasnie przez ten dosowy program.

  kiedyś na forum golfa trafiłem na wątek dot. domykania - montowali coś - jakiś opornik czy cuś .... aż tak biegły w elektronice nie jestem.
  ja w swojej F1 miałem domykanie realizowane przez alarm - może tędy iść ? moduł domykania po prostu dołożyć i wpiąć go w układ w drzwiach ?

  obecnie w OII nie mam takiej opcji realizowanej przez komfort. :mad: <!-- s:mad: -->

 • Witam. No właśnie ten sposób nie bardzo mi się podoba i myślę,że jest jakiś inny sposób tak jak z bsi np: poprzez kodowanie lub adaptację albo obydwa sposoby na raz. Tylko jak i gdzie to zrobić nie ma innej instrukcji poza tą MSS'ową.

 • znalazłem tego linka do forum golfa - [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=250965]<klik>[/url]
  nie trzeba się logować. ale niektóre obrazki mogą być niewidoczne.

  temat rozwojowy 🙂 <!-- s:) --> przez innych rozpracowany na max-a.

 • [b]kapi[/b], nie jestem pewien ale zdaje mi się że Fabia ma inny moduł komfortu niż Octavia czy Golf.Może być tak że jest on inaczej programowalny.

  Znalazłem coś takiego na forum elektrody :

  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1298587.html#6472414<!-- m -->

  To podobny program do opisanego przez kapi.Tyle że kapi pisze o MK4 a tu mowa o MKM.

  Może należy pójść w tym kierunku?

  [b]MAREK FABIA[/b], czy jest to mniej inwazyjna metoda?Ty znasz się na tym najlepiej. 😉

 • [quote="marcing040381"]nie jestem pewien ale zdaje mi się że Fabia ma inny moduł komfortu niż Octavia czy Golf[/quote]
  ja też kiedyś miałem Fabie 🙂 <!-- s:) -->
  podane przykłady dotyczą F1. Golfa IV Polo i innych VAG-owych. one są "prawie" takie same programowalne.
  z kolei jakbyś się wgłębił w temat, to doszedłbyś do informacji że program z motordiag działa z wybranymi modułami.

  [b]marcing040381[/b], wszystko zalezy tez jaką masz wersję wyposażenia - jak masz "bogatą" wersję, to możliwe że masz tzw długie kodowania i zwykły kabelek tego nie zrobi. wtedy 09 przejmuje wszystkie kodowania od wspomnianego 46 .
  zobacz [url=http://www.google.com/imgres?q=d%C5%82ugie+kodowanie&hl=pl&sa=X&biw=1295&bih=839&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=Aj7FDSEquiJdOM:&imgrefurl=http://forum.vw-passat.pl/threads/78512-RNS-510-zmiana-quot-skorek-quot&docid=OJ0yjRR6P1EgOM&imgurl=http://www.my-gti.com/wp-content/uploads/vw_rns_510_vcds_coding_4.jpg&w=728&h=318&ei=W0IMUMaXL4KnhAfj1vj9CQ&zoom=1]na tej stronie obrazek z VCDS[/url] - tak to mniej więcej wygląda. i opcje aktywuje się za pomoca postawienia "ptaszka" albo odznaczenie 🙂 już nie trzeba nic dodawać, dzielić itp.

 • [b]kapi[/b], ja szczerze mówiąc nie orientuje się w tym za bardzo, stąd też wynikło moje pytanie.
  Co do wersji wyposażenia to owszem jest bogata, więc sądzę że kodowanie za pośrednictwem ptaszków byłoby dla mnie opcjonalne.
  Dobrze, że są tu tacy ludzie jak Ty :padam: <!-- s:padam: --> .
  Aktualnie jestem w kontakcie z MAREK FABIA, który mam nadzieję pomoże mi rozwiązać wszelkie obawy i to ogarnąć.

Log in to reply