Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Lokalizacja silniczka V157 w Fabia 1.9 SDI

Temat utworzony · 3 Posty · 6554 Wyświetlenia
  • Witam,

    Ponieważ nie wiem gdzie szukać tego silniczka a program VAG zgłasza mi błąd

    19557 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): Malfunction
    P3103 - 35-10 - - - Intermittent
    

    Prosiłbym o pomoc w tej sprawie - czytałem że w TDI ten silniczek pełni zupełnie inną funkcję niż w SDI.
    Czy po czyszczeniu trzeba będzie zrobić adaptację ??

  • [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub/silnik_przepustnicy+V157,1770334846.pdf]>klik<[/url] - plik PDF
    diagnoza elementów wykonawczych:
    [quote]Uaktywnienie silnika przepustnicy - V157- wywołuje przemienne zmiany odgłosu spalania (silnik nastawczy otwiera i zamyka przepustnicę).
    Jeśli nie słychać zmian odgłosu spalania:
    – Sprawdzić silnik przepustnicy -V157-
    [/quote]

  • Kolego kapi
    Dzięki za link - zlokalizowałem dziada 🙂 <!-- s:) -->

    Teraz mam pytanie czy ktoś już wyjmował i czyścił tą przepustnicę a później adaptował ją ?? Są różne opisy do adaptacji ale nie znalazłem do silnika SDI o symbolu ASY, nie wiem która grupa.

    Dodatkowo mam pytanie czy konieczna jest wymiana uszczelki czy można zmontować na starej ??
    Komp od silnika zgłasza mi również błąd

    17656 - Injection Start Regulation&#58; Control Deviation 
    P1248 - 35-10 - - - Intermittent
    

    Czy będę mógł zrobić bez problemu adaptację z tym błędem ??

    [b]DODANO:[/b]
    Sam sobie odpowiadam.

    • Należy zdemontować 2 zaciski sprężyste (najlepiej przy pomocy drugiej osoby) na rurze dolotu powietrza za filtrem powietrza (ściskamy zacisk - pierwsza osoba, druga ściąga rurę dolotową z jednej ze stron i tak 2 razy powtarzamy)
    • Ściągamy rurę doprowadzającą
    • Odpinamy wtyczkę od klapy gaszącej (taką funkcję pełni w silniku SDI przepustnica)
    • Odkręcamy 4 imbusy "piątki"
    • Wyciągamy klapę gaszącą wraz z obudową
    • Składamy w odwrotnej kolejności

    Adaptacja nie jest konieczna ze względu na uproszczony tryb pracy w silniku SDI - pasuje każda przepustnica z grupy VW byleby był na niej numer[b] 038 128 063 C[/b] 🙂