[F1] kratka nawiewu uszkodzona
-
Witam
Ostatnio przy sprzątaniu wnętrza uszkodziłem jedną z "pałeczek" nawiewu.
Teraz mam pytanie czy muszę wymieniać cały element tzn taki
http://193.23.48.133/fabia-98-06-kratka-panel-nawiewu-nadmuchu-srodkowa-i2235925338.html<!-- m -->czy wystarczy kupić kratkę na jedną stronę
http://193.23.48.133/kratka-nawiewu-do-skody-fabii-i2273335274.htmlDodam że chodzi o panel środkowy
Jeżeli można to napiszcie jak to sie wymienia
Pozdrawiam
-
Jezeli jedna z paleczek jest uszkodzona to byc moze da sie to jeszcze naprawic. Jak wyjmuje sie caly panel przedni mozna wyjac tez kratke prawa lub lewa. Paleczki sa osadzone w wnekach(otworach, dziurkach), moze poprostu z niej wypadla i trzeba ja tam znowu delikatnie umiejscowic z powrotem.
Bardzo łatwo wyjmuje sie panel przedni, lapiesz palcami od dołu panelu, delikatnie ciagniesz do gory i do siebie. Panel powinien lekko wyskoczyc z dolnych zatrzaskow. Potem probojesz wyciagnac go z gornych zatrzaskow. Ewentulanie mozna zaczac od gory i potem wyjmowac z dolnych zapięć, tylko uwazac bo mozna bardzo latwo to ułamac
<!-- s:) -->)
Kiedy juz wyjmiesz panel nie ciagnij za mocno gdyz jest do niego wpiety kabel z kostka od swiatel awaryjnych(ten trojkacik)
Kostke trzeba wypiac, ale pewnie wyjdzie z calym trojkatem czerwonym, nie przejmowac sie i odlozyc na bok, potem sie ladnie wepnie. Pozniej mozna spokojnie zajac sie rozmontowywaniem dalej i sprawdzeniem.
Sam wymieniałem to u siebie bo nie działał caly pion zamykajacy wlot nawiewu, nie dalo sie juz odratowac wiec kupilem nowy ncały panela montaz analogicznie na wcisk rowniez delikatnie
Moze sie na cos przyda to co napisalem
-
Mógłbyś zapodać jeszcze raz na inny hosting zdjęcia? U mnie nie można ich otworzyć...