Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jak wyłączyć alarm, aby dalej korzystać z pilota?

Topic created · 12 Posts · 7689 Views
 • Pytanie, jak w tytule.
  Jak wyłączyć alarm w Fabii Sedan 1.2 12v (2004r) tak, aby korzystać dalej z pilota jako otwierajki i zamykajki centralnego.

  Problem jest taki, że alarm załącza mi się nie wiadomo kiedy i nie wiadomo po co. Wkurza mnie to niemiłosiernie i chciałbym pozbyć się problemu do momentu, aż zabiorę samochód na warsztat i obadam kwestię tego nieszczęsnego alarmu.

  Za wszelkie porady będę niezmiernie wdzięczny! 🙂 <!-- s:) -->

 • Może być ciężko. Bez wyłączenia całkowitego może się nie obyć. chyba że jest tu ktoś kto ma schematy i wie gdzie odłączyć wszystkie czujniki alarmu. Chyba że wystarczy CI wyłączenie wyjca do czego wystarczy mały kluczyk który powinieneś dostać przy kupnie auta, a który ma moc wyłączania syreny. Zamek do tego klucza jest zapewne na syrenie. Możesz też podziałać na własną rękę i pośledzić kable od np. czujników alarmowych ultradźwiękowych i sam znaleźć kostki.

  Ale ja bym go odłączył w cholerę bo któregoś pięknego dania powali mu się coś w tych małych mikro-stykach i zrobi Ci odcięcie zapłonu.

 • No właśnie syrenę odciąłem, ale dalej boje się zostawiać go na alarmie, bo jak dłużej postoi i będzie się załączał non stop, to dla mnie żadne rozwiązanie. Na parkingu strzeżonym ludzie z cieciowni już nieraz mnie przywoływali do porządku by coś z tym zrobić.

  Pewnie nie obejdzie się bez wyprawy do elektryka...

 • [quote="al-karnak"]Pewnie nie obejdzie się bez wyprawy do elektryka...[/quote]

  No nie obejdzie... i pewno bez wymiany alarmu lub chodziarz podzespołów też się nie obejdzie.

 • Zatem odkładam tę kwestię o jakieś pół roku, kiedy konkretny pieniądz się znajdzie 😉 <!-- s;) -->

  W każdym razie dzięki! 🙂

 • hmm u mnie w pilocie scyzoryku jak przytrzymam otwarcie drzwi przez 5 sekund to alarm sie wylacza i mam wtedy tylko sterowanie centralnym
  jeszcze jeden bajer jest w pilocie przywolanie samochodu przytrzymanie otwarcia bagaznika powoduje wlaczenie sie swiateł awaryjnych 🙂 <!-- s:) --> fajny bajer jak nie wiesz gdzie zaparkowales auto pod marketem

 • W mojej Fabce z 2004 roku takie bajery to totalna abstrakcja 😉 <!-- s;) -->

 • witam
  to jak wylaczyc tego wyjca i gdzie on jest dokladnie, w tesciowej skodzie tak wyje czasami po nocach ze szok, ehhe, cos ma z alarmem nie tak.
  nie mam zadnego klucze , bo nie bylo przy zakupie, dajcie znac

 • problem podobny u teściowej w seicento też wieczorami się załącza,poczytałem że jak jest słaby aku to alarm wariuje ale aku jest tam nowy, albo gdzieś dostaje się wilgoć, zacząłem od sprawdzenia bezpieczników wszystkie dobre ale przy wyciąganiu musiał chyba się zresetować bo problem ustał 😄 <!-- s:D --> można też zamknąć go z kluczyka i nie uzbrajać alarmu

 • [quote="emen83"]witam
  to jak wylaczyc tego wyjca i gdzie on jest dokladnie, w tesciowej skodzie tak wyje czasami po nocach ze szok, ehhe, cos ma z alarmem nie tak.
  nie mam zadnego klucze , bo nie bylo przy zakupie, dajcie znac[/quote]

  można wyłączyć syrenę, ale to tylko wyłączy dźwięk mrugać będzie. Jak nie masz klucza to nawet tego nie zrobisz chyba, że aku odłączysz. Najlepiej dać do elektryka niech sprawdzi, bo jest to uciążliwe dla otoczenia

 • to mowisz ze lipa, bez klucza sie nie obejdzie? to nie dobrze ,to co to za klucz jest, w sumie moznaby bylo syrene wylaczyc bo i tak alarmu mi nie trzeba.

 • klucz do wyłączenia syreny tak to zrozumiałe, chyba że masz na mysli jakis inny ??

Log in to reply