Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Żarówki

Topic created · 3 Posts · 885 Views
 • Witam !
  Mam mały problem otóż nie wiem czy coś się stanie jeśli zamontuje do mojej fabii żarówki h3 70 W. Czy ma to jakieś negatywne skutki na elektrykę, lampy itp.??

 • Po pierwsze jest to nielegalne, po drugie taka żarówka może generować więcej ciepła aniżeli standardowa, a co za tym idzie powoli niszczyć reflektor.

  Jeśli chcesz być w zgodzie z prawem, a do tego zależy Ci na dobrym oświetleniu, to spójrz na żarówki znanych firm o podwyższonej wydajności świetlnej.
  Zazwyczaj są one oznakowane +30%, +50% itp. Mają standardową moc, ale zmienioną konstrukcję żarnika, dzięki temu generują dużo więcej światła.
  Wadą jest to, że są mniej trwałe od standardowych żarówek.

 • Napisz jaki jest powód zmiany żarówek na wymienione przez Ciebie . Jeżeli chodzi o problemy w oświetleniu drogi to może trzeba poszukać przyczyn np. w matowych reflektorach lub w ustawieniu świateł . Osobiście nie radzę zmieniać żarówek na inne niż przewidział producent reflektora . Znam przypadek u mnie gdzie kolega założył żarówki led do tylnych lamp i przegrał sprawę w sądzie bo adwokat sprawcy , który na niego najechał udowodnił mu , że ten nie widział świateł stopu bo miał założone żarówki led , które nie miały homologacji do danego reflektora a więc tak jakby ich nie było a co więcej zostały przez kierowcę świadomie wymienione na nie właściwe .

Log in to reply