Witaj na forum Fabia Club Polska

Podłączenie fotokomórek do napędu bramy przesuwnej

Topic created · 6 Posts · 3331 Views
 • myślę powoli o napędzie do bramy przesuwnej i zacząłem zachodzić w głowę czy goście od ogrodzenia mi dobrze puścili kable do fotokomórek. Mianowicie z tego dalszego słupka od automatu jest puszczony w peszlu przewód 4 żyłowy, który idzie do drugiego słupka, tego bliżej automatu. Natomiast z tego bliższego słupka idze drugi przewód (też 4 żyłowy) do automatu, dokładnie tak jak pokazałem na fotce. Innymi słowy, do automatu z ziemi wychodzi mi tylko jeden przewód, ten z tego bliższego słupka.

  Czy tak ma być? Czy nie powinno być tak, że z obydwu słupków idzie osobny przewód do automatu?

  http://imageshack.us/photo/my-images/840/automatkable.jpg/<!-- m -->

 • nie znam odpowiedzi na Twój problem, ale nie mogłem się powstrzymać żeby nie napisać Ci pochwały za rysunek 🙂 Jest genialny :super: <!-- s:super: -->

 • wszystko zależy od typu krańcówek w systemie.
  mysle że ukłąd jest "stale zamknięty", a przerwanie obwodu między krańcówkami / fotokomórkami powoduje sygnał do automatu.
  ja to widze tak :
  dalszy słupek - nadajnik
  bliższy słupek - odbiornik.
  jeśli do odbiornika nie trafia sygnał wtedy masz przerwany obwód a odbiornik przełącza się na drugi obwód dając sygnał do automatu
  jeszcze raz zaznaczam - zależy to od rodaju fotokomórek w układzie.
  można to też zrobić na 1 fotokomórce (nadajnik i odbiormik) i lusterku - myślę że było by taniej 😉 <!-- s;) --> i mniej kabli.

  ew. zagadaj do tych co kładli kable - co autor miał na myśli 🙂

 • ok...dzięki.....mam nadzieję, że nie będzie problemów

 • Witam. Daj schemat to zobaczymy czy okablowanie masz dorze położone. Co to za mania kłaść przewody przed wyborem automatyki i napędu bramy. Jak się nie wie co będzie się miało za bramę i automatykę do niej to kładzie się same peszle a okablowanie wciąga się później w zależności od specyfiki urządzenia. Pozdrawiam.

 • jescze nie kupilem automatu.....kupię na dniach.... FAAC 740

Log in to reply