Witaj na forum Fabia Club Polska

Termostat - silnik ON

Topic created · 29 Posts · 13336 Views
  • Witam

    U mnie po wymianie termostatu ok 4 miesiecy temu znowu mam problem... Niby wskaznik idzie do pionu i trzyma te pozycje ale waz za termostatem jest zimny... Czyli mam maly obieg miedzy silnikiem a nagrzewnica? W srodku szybko daje ciepelkiem:) Pytanie jaki kupic termostat? Nie chce co 4 miesiace kupywac nowego... Jaka moze byc przyczyna takiego problemu?
    Zaznaczam ze zona jezdzi tylko do pracy ok 4 km i auto nie zdazy sie porzadnie rozgrzac. Czy w tym moze byc problem ze termostat w pozycji zamknietej poprostu ''rdzewieje'' i pozniej nie jest w stanie sie otworzyc?

    pozdr

  • Wydaje mi się, że nie ma zbytniego wyboru w termostatach 😉 <!-- s;) -->) Ja kupowałem w sklepie z częściami do Skody i problemu nie mam już 4 lata.

  • Przy tych mrozach możliwe że duży obieg sie nie otworzy po przejechaniu 4 kilometrów. Jeśli silnik sie nie przegrzewa to wszystko jest w porządku.

  • [quote="stecko"]Niby wskaznik idzie do pionu i trzyma te pozycje ale waz za termostatem jest zimny... Czyli mam maly obieg miedzy silnikiem a nagrzewnica? W srodku szybko daje ciepelkiem:)[/quote]

    Widocznie termostatowi brakuje nieco by się otworzyć, a są mrozy duże, skoro temp trzyma i wskazówka nie idzie w prawo to nie wiem dlaczego chcesz wymieniać termostat.

  • Ostatnio zauważyłam ze wskazówka temperatury jest minimalnie przed białym polem. Wydaje mi się ze wcześniej była na białym polu. Auto odpada zawsze bez problemu. Silnik grzeje się tak samo szybko jak wcześniej tyle ze ta wskazówka nie jest na białym polu. Do pracy mam 30km w jedną stronę więc silnik ma czas się nagrzać. Czy to może być termostat?

  • Ale kiedy jest na tym białym polu? po nagrzaniu?

  • Wskazówka w ogóle nie dotyka białego pola. Zatrzymuje się 1-2mm przed nim.

  • Możnaby zobaczyć czy termo nie jest cały czas otwarte.

  • [quote="bart_ek_82"]
    3. zdjąłem pasek wieloklinowy
    4. odkręciłem alternator i przełożyłem go obok filtra paliwa(bardzo mało miejsca)
    [/quote]

    Po co ruszałeś alternator? (Też mam 1.9 SDI ASY.)
    Przecież termostat jest po stronie kierowcy pod pompą podciśnienia.

Log in to reply