Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Urwana klamka składania oparcia tylniego lewego.

Topic created · 12 Posts · 2622 Views
 • Ponownie zakładam temat na ten temat, poprzedniego znaleźć nie mogę 😛 <!-- s:P -->

  Mianowicie - poprzedni właściciel urwał klamkę od składania siedzenia LEWEGO (czyli tego za kierowcą, CZYLI tego które jest mniejsze). Sprawia mi to dosyć duży problem ponieważ często z uwagi na to że posiadam Kombi, chciałbym coś przewieźć. No i lipa, składa się tylko jeden fotel, a do drugiego w ogóle nie ma dojścia. Klamka jest całkiem urwana, a w środku nic nie widać.

  Ma ktoś pomysł jak to chociaż ruszyć i złożyć? Może jak już złoże to jakoś ogarnę jak to działa.

 • ja bym spróbował dostać się do zaczepu oparcia (nr 5) i mechanicznie odczepić "na siłę". Co prawda schemat dotyczy HB, ale jeśli chodzi o kanapę to jest podobna sprawa 😉 <!-- s;) -->
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/256/zapppp.jpg/][img]http://img256.imageshack.us/img256/1980/zapppp.jpg[/img][/url]

 • Czyli że muszę wypruć nadkole żeby się tam dostać? 😄 <!-- s:D -->

 • zobacz jak to wygląda z drugiej strony, która Ci się otwiera i może nasunie się jakieś rozwiązanie, sposób jak tam się dostać. Skoro "klamka" urwana to na tym właśnie się zatrzaskuje i jeżeli uda się tam dostać to i powinno się udać zwolnić zaczep.

 • Próbowałem odginać nadkole śrubokrętem itp ale to nie pomogło, a prucie tapicerki wiążę się z tym, że nie wiem czy dam ją radę na powrót wsadzić 😛 <!-- s:P -->

 • w miejscu klamki próbowałeś grzebać? Może tam uda się jakoś dostać, czymś złapać i odciągnąć zapadkę.

 • [quote="wiesuaf"]prucie tapicerki wiążę się z tym, że nie wiem czy dam ją radę na powrót wsadzić 😛 <!-- s:P -->[/quote]

  Tylko dopóki nie spróbujesz to nie ruszysz do przodu, póki co jesteś pierwszy na forum który stracił tą klamkę. Jak coś uda [b]Ci[/b] się zdziałać to napisz.

  P.S. Zmieniłem tytuł by było wiadomo o co chodzi przed wejściem w temat.

 • Witam wszystkich,

  niedawno pisałem na innym forum o tej klamce: http://skoda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=143312<!-- m -->

  Może coś z tego skorzystasz?

  A oparcie otworzyłem od strony bagażnika płaskim szerokim śrubokrętem. Zdemontowałem roletę bagażnika (wystarczy pociągnąć od lewej do prawej), żeby mieć łatwiejszy dostęp, wszedłem do bagażnika i z ukosa włożyłem śrubokręt pod zaczep i podniosłem go do góry. Też myślałem o zdjęciu tapicerki, ale na szczęście przeszedł mi ten pomysł jak zobaczyłem, że tył tapicerki jest przyklejony.

 • [b]wiesuaf[/b] udało Ci się rozwiązać problem?

 • Przepraszam za brak odpowiedzi, zapomniałem o tym temacie aż do soboty. W sobotę razem z teściem trochę się z tym męczyliśmy, ale bez rezultatu. Nie było też jakoś dużo czasu, więc nie pruliśmy tapicerki. Następne podejście za 2 tygodnie w weekend.

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 21-02-2012, 15:21[/i] ][/size]
  Podskoczę jutro bo mam kilka budynków obok Auto-Blak i się spytam ile by chcieli za zrobienie tego.

 • Witam kolegów,
  Jakiś czas temu maiłem podobny problem.
  I...
  oparcie otwierałem za pomocą płaskiego śrubokręta od strony bagażnika - trzeba było lekko wcisnąć tapicerkę od nadkola i widać tam wycięty otwór na mechanizm zamykający oparcie (jak otworzysz drugą stroną to zobaczysz jak to wygląda)
  Następnie pojechałem do salonu skody i w serwisie kupiłem nową klamkę (koszt ok 7-8 zł) spytałem ich o robociznę (jedyne 60 zł). Postanowiłem więc działać sam - jak zobaczyłem jak wygląda taka klamka to zrozumiałem że muszę wyrwać tą starą - w której ułamany był zatrzask i zamontować nową - na wcisk.
  Dodam też, że nie rozbierałem tapicerki ani od przodu ani od tyłu - poszło całkiem nieinwazyjnie.
  Mam nadzieję, że to pomoże.
  Pozdrawiam

 • Bardzo pomogło, tylko że moja klamka jest urwana chyba z całym mechanizmem. Nie wiem jak to do końca wygląda, ale poza częścią, którą widać od zewnątrz, mam jeszcze kawał plastiku schodzącego wgłąb siedzenia na jakieś 5-7cm. I nie jestem pewien czy się to uda zrobić samemu.

Log in to reply