Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia 1.4 MPI wariuje, skaczące obroty

Topic created · 3 Posts · 5282 Views
  • Witam.

    Moja Fabia z 2001r. 1.4 MPI, zaczął się ostatnio dziwnie zachowywać. Mianowicie po odpaleniu pewnego wieczoru zaświeciła mi się kontrolka EPC, (kontrolka silnika świeciła mi się już wcześniej ale auto jeździło, tylko przy odpalaniu dziwnie szarpało silnikiem) i samochód zaczął nierówno pracować, obroty zaczęły skakać od 1000 do 3000, auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu, trząsł się cały silnik. Komputer wyświetlił błąd z przepustnicą, kupiłem używaną, wymienili mi i nadal dzieje się to samo. Po podjechaniu do innego mechanika i podpięciu do komputera pokazuje że jeden cylinder ni ch :cenzura: <!-- s:cenzura: --> nie pracuje bo nie dostaje prądu (czy coś takiego). Mechanik sprawdza wszystko po kolei, ale nie może dojść czemu tak się dzieje. Jak myślicie czy mogłem kupić zepsutą przepustnice? Czy problem leży jednak gdzie indziej? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

  • Ja powiem tak niech sprawdzi kompresję i czy nie bije kompresja do zbiorniczka z płynem chłodzącym , te silniki mają problem z uszczelką pod głowicą ( i to może być uszczelka pod głowicą ja tak obstawiam ) . Samochód może wtedy łapać błędy różne bo skacze napięcie na sterowniku . Jak padnie uszczelka pod głowicą to na świecy nie będzie iskry bo jest zalewana . Druga możliwa przyczyna to padnięta cewka zapłonowa lub uszkodzony wtryskiwacz paliwa .

  • Ja bym stawiał na przepustnice ( może nie jest wyczyszczona ? ). U siebie mam starą przepustnice tylko została ona wyczyszczona. Po czyszczeniu warto jest przeprowadzić adaptację. Może u Ciebie nie przeprowadzono adaptacji lub całkiem po prostu masz i brudną przepustnicę i nie przeprowadzoną adaptację.

    Pozdrawiam
    sid

Log in to reply