Witaj na forum Fabia Club Polska

Bez utraty mocy: modele ŠKODY z przekładnią DSG

Topic created · 3 Posts · 5505 Views
 • Gama samochodów marki ŠKODA, dla których dostępna jest automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem DSG, jest bardzo szeroka. Obecnie, w DSG mogą być wyposażone następujące modele: Fabia, Roomster, Octavia, Yeti i Superb, w różnych wersjach silnikowych.
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/705/dsgk.jpg/][img]http://img705.imageshack.us/img705/8606/dsgk.th.jpg[/img][/url]

  Dzięki przekładni DSG (z ang.: bezpośrednia zmiana biegów), przyspieszanie następuje niemal błyskawicznie. Co więcej, w porównaniu z tradycyjną automatyczną skrzynią biegów, w przekładni DSG moment napędowy jest przenoszony na koła praktycznie bez strat. Połączenie dwóch skrzyń biegów w jednej obudowie i zastosowanie dwóch sprzęgieł przekłada się na natychmiastową, automatyczną reakcję, a tym samym – na płynną, komfortową jazdę, bez szarpnięć, czy opóźnień w zmianie biegów, a także na doskonałe osiągi.
  Działanie skrzyni biegów DSG jest proste: w momencie, kiedy załączony jest jeden bieg, kolejny jest już wybrany i tylko oczekuje na włączenie. Zmiana biegów następuje przez przełączanie sprzęgieł. Sam moment przełączenia biegów trwa ułamek sekundy. Kierowca może wybrać tryb automatycznego przełączania biegów lub zmieniać je ręcznie, przesuwając dźwignię sterującą w górę lub w dół.
  Siedmiostopniowa przekładnia stanowi innowacyjne opracowanie, które zapewnia koncernowi VW czołową pozycję w dziedzinie konstrukcji skrzyń biegów.

  Dostępność DSG dla modeli marki ŠKODA, w poszczególnych wersjach silnikowych, przedstawia poniższa tabela.
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/819/tabelkasilniki.jpg/][img]http://img819.imageshack.us/img819/4665/tabelkasilniki.jpg[/img][/url]

 • Szkoda, że nie wspomnieli nic o kosztach jak się taka skrzynia zepsuje...

 • one same z siebie się nie psują. chyba że ją sam zepsujesz.
  koszt przeglądu i wymiany oleju to ok. 500-700 zł.
  a jak sie zepsuje to najlepiej wymienić na sprawną, bo kosz naprawy może być większy niż wartość samochodu.

Log in to reply