Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] wymiana uszczelnień kolektora ssacego.

Topic created · 6 Posts · 854 Views
 • Witam zamierzam walczyć z błędem 17549/P1141 chcę wymienić całkowite uszczelnienia tzn. nowe uszczelki kolektora ssacego wtryskiwaczy przepustnicy map sensor.Moje pytanie na co uwarzać przy demontażu wtryskiwaczy, jak się je wyciąga ? odłączyć aku przy całej operacji ?? czy śruby kolektora mogą się ukręcić ?

 • aku odłącz, co do śrub to u mnie żadna się nie ukręciła ale oczywiście musisz użyć odpowiedniego preparatu, a wtrysków nie demontowałem..

 • a dał ci coś ten zabieg?? bo u mnie np teraz jak dodaje gazu to go nieraz przymuli strasznie zwłaszcza na 1,2,3

 • tzn ja uszczelek nie wymieniałem.. ale kolektory odkręcałem i dlatego napisałem.. 🙂 <!-- s:) -->

 • Poprawiła się moc jak wymieniłem na nową uszczelkę oring pod pokrywą ( plastikową osłoną silnika , korek wlewu oleju ) już swoje lata ma i była nieszczelna, parę groszy a warto .

 • [quote="Damo"]Poprawiła się moc jak wymieniłem na nową uszczelkę oring pod pokrywą ( plastikową osłoną silnika , korek wlewu oleju ) już swoje lata ma i była nieszczelna, parę groszy a warto .[/quote]

  jaja se robisz?? :rotfl: <!-- s:rotfl: --> co ci dało mocy ?? mi chodzi o ty czy może w tym felernym silniku zniknął ten dokuczliwy błąd lub choć ciut się praca silnika unormowała

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-08-2011, 07:26[/i] ][/size]
  A teraz z innej beczki czy trzeba spuszczać płyn z układu chłodzenia przy odkręcaniu kolektora ssacego??

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 21-09-2011, 20:27[/i] ][/size]
  ??

Log in to reply