Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jednostka Centralna 6Q2937049 - adaptacja funkcji

Topic created · 2 Posts · 1450 Views
 • Witam.Posiadam w swojej Fabii jednostkę centralną 6Q2937049.Krótki zestaw pytań odnośnie adaptacji,a mianowicie:

  1.Co trzeba zrobić,żeby zaktywować kanały od podgrzewanych lusterek,kierunkowskazów - ilości cykli po lekkim podniesieniu manetki od kierunków i innych funkcji dostepnych w zakładce centralna elektryka.

  Po podłączeniu Vag'a i podjęciu prób dostania się do kanałów celem sprawdzenia i adaptacji czasów lusterek,podgrzewania lusterek,tylnej szyby udało mi się tylko dostać do kanału z czasem grzania tylnej szyby.

  Co jest powodem takiego stanu rzeczy ? Może trzeba ten sterownik przekodować tak jak w przypadku dodatkowych kontrolek i dźwięków w liczniku.

  Proszę o jakieś sugestie i pomysły na wyżej poruszone zagadnienie.Jestem dobrej myśli,że nie wiąże się to ze zmianą jednostki centralnej na taką posiadajacą odblokowane funkcje .Pozdrawiam i liczę na pomoc.

 • [quote="MAREK FABIA"]Jestem dobrej myśli,że nie wiąże się to ze zmianą jednostki centralnej na taką posiadajacą odblokowane funkcje[/quote]
  no, nie zawsze "przemyślane rozwiązania" są proste ...
  u mnie była inna sprawa: aktywacja tempomatu dla 6Q0... i zadziałało, ale u kolegi na 6Q2 już nie i musiał wymienić BSI ( bo tak to określają - moduł komfortu)
  z kolei u mnie nie było "komfortblinken" kierunkowskazów, a u niego tak ...
  każdy ma inne funkcje i jeśli byś chciał mieć wszystko co opisujesz to trzebaby poszukać jednostki z najbogatszej fabii - wtedy jest duże prawdopodobieństwo że wszystko będzie "włączone".
  może też są jakieś "ukryte funkcje" niezależne od numeru jednostki :???: <!-- s:???: -->

Log in to reply