Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] wskazanie komputera - następny przegląd

Topic created · 4 Posts · 1687 Views
 • Cześć Wszystkim.
  Fabia II, 1,2 70K. Przebieg 18000 km.
  Mam problem ze wskazaniami koputera odnośnie następnego przeglądu. A było tak:
  Przy stanie licznika 14300 pojechałem na przegląd. Po przeglądzie wyzerowali mi licznik wskazujący "termin" następnego przeglądu. Przez 2 tygodnie sprawdzałem (z ciekawości) kiedy mam następny przegląd i były kreski. Po ok 2 tygodniach na wyświetlaczu zobaczyłem, że do następnego przeglądu mam ... 800 km!!
  Pojechałem do serwisu (wtedy już miałem na liczniku ok 16000 km) i wyzerowali mi licznik. Znowu to samo. 2 tygodnie nic i nagle ... 900 km do przeglądu. Przeczekałem te 900 km aż komputer zaczął krzyczeć że mam jechać do serwisu i wyświetlił mi się kluczyk na wyświetlaczu. Pojechałem do serwisu. Wyzerowali mi licznik. Za parę dni minął znowu 2 tygodnie. Na razie mam jak poprzednio kreski na wyświetlaczu.
  Macie jakiś pomysł?
  Pozdro, Jacek 😕 <!-- s:/ -->

 • moim zdaniem sa to zmienne okresy przegladów i "komputer " sam wskazuje termin serwisu wg eksploatacji samochodu. zobacz w książkę jaki jest u ciebie QG0 lub QG1 ...

 • niestety, przeglądy są stałe

 • Programowo jest ustalone, że info się pojawia po 15 tys km lub po upływie roku. Według mnie ten drugi termin został zmieniony być może przez pomyłkę z roku do dwóch tygodni. Nastąpiło to prawdopodobnie przy przebiegu 14300 jak byłeś na przeglądzie. Jak znam życie jakiś uczeń w ASO uczył się obsługi vaga.

Log in to reply