Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Kontrolka świec żarowych

Topic created · 14 Posts · 5716 Views
 • Witam!!!

  Miałem dzisiaj rano taką sytuację. Odpaliłem Fabię 1.9 TDI, bez problemów. Po 5 minutach, przy gwałtownym wciśnięciu gazu zaświeciła się na chwilę, a później zaczęła błyskać przez 5 minut kontrolka świec żarowych, po czym zgasła. Czy ktoś wie o co chodzi? Czy ta kontrolka sygnalizuje jeszcze coś innego, czy tylko czas nagrzewania świec żarowych?

  Pozdrawiam,
  Arek

 • Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? W instrukcji nie ma nic napisane o błyskającej kontrolce świec żarowych. Od dzisaj błyska cały czas podczas jazdy.

 • Niestety chyba nikt Ci nie pomoże 😢 bo to TDI, gdyby benzyna to inna sprawa. Pozostaje Ci podpięcie pod VAGA, ja tylko przypuszczam, że może to być spowodowane uszkodzoną świecą żarową, przynajmniej tak miał teściu w escorcie TD.

 • W ASO powiedzieli mi, że jest uszkodzy czujnik stopu i dlatego błyska kontrolka świec żarowych. Czy ktoś wie czy to jest trudne do wymiany?

 • Jak czujnik stopu walnie to świeci się kontrolka silnika lub EPC.

 • Mirek tak pewnie jest w benzynowych wersjach, ale w Sinclanie powiedzili mi że w TDI na 100% kontrolka świec błyska dlatego, że jest uszkodzony czujnik stopu. Diagnoza okazała się prawidłowa, bo nie było stopu, a po wymianie czujnika stop działa i kontrolka świec żarowych nie błyska.
  Co ciekawe oryginalny czujnika stopu od Fabii uszkodził się po trzech próbach ustawienia czułości, światła zaczęły świecić non-stop. Drugi czujnik producent Delphi dla VW działa bez zarzutu i jest tańszy bo kosztował 27 zł 🙂

  Jest jeszcze jeden problem, którego nie naprawiłem, w kompie jest zapis, że uszkodzony jest czujnik temperatury paliwa. Czy ktoś wie ile taki czujnik kosztuje i gdzie go można dostać? W sklepie gdzie kupiłem czujnik stopu powiedzieli, że nigdy nie mieli czujnika paliwa.

 • [quote="sobot"]Mirek tak pewnie jest w benzynowych wersjach, ale w Sinclanie powiedzili mi że w TDI na 100% kontrolka świec błyska dlatego, że jest uszkodzony czujnik stopu. Diagnoza okazała się prawidłowa, bo nie było stopu, a po wymianie czujnika stop działa i kontrolka świec żarowych nie błyska.[/quote]

  No to jesteśmy mądrzejsi 😉

  [quote="sobot"]Jest jeszcze jeden problem, którego nie naprawiłem, w kompie jest zapis, że uszkodzony jest czujnik temperatury paliwa. Czy ktoś wie ile taki czujnik kosztuje i gdzie go można dostać? W sklepie gdzie kupiłem czujnik stopu powiedzieli, że nigdy nie mieli czujnika paliwa.[/quote]

  Ja też pierwszy raz o takim słyszę.

 • Mam dokladnie taka sama sytuacje - kilka chwil po ruszeniu zaczyna migac kontrolka swiec. Pytanie wiec mam nastepujace: gdzie mozna kupic czujnik i jak go wymienic?

 • W sklepie z częściami do Skody. Sam go nie wymieniałem, robił to elektryk, nie jest to skomplikowane, ale trzeba się nagimnastykować że dostać się do niego, znajduje się za pedałem hamulca.

 • Być może z uszkodzeniem 1 lub więcej świec, jak jest silnik gorący następuje rozszerzenie materiału i wtedy nie działa i pozostałe muszą wydajniej pracować.

 • A może wiesz jak sprawdzić świece, aby wyeliminować tą uszkodzoną ??

 • Trzeba każdą wykręcić i podłączyć na krótko do akumlatora, jak się zacznie czerwienić trzeba zdjąć zasilanie by jej nie spalić.

 • Czyli Twoim zdaniem nie jest to wina komputera ani elektroniki w samochodzie??

  Dzięki za podpowiedź.

  Pozdrawiam

 • Nie wykluczam tamtych rzeczy jednak zacząłbym od tego co najprostsze, czyli kontrola świec.

Log in to reply