Witaj na forum Fabia Club Polska

Grzechotanie w silniku

Topic created · 31 Posts · 6501 Views
  • może mam i pasek... ale wymieniałem łańcuch 😄 Z tego co wiem moje auto ma łańcuch 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="sihill"]Mam Pasek. To ten silnik 1.4 z ostatniego wypustu skody mam pasek rozrządu nie łańcuch.[/quote]

    Masz pasek wielorowkowy do napędu osprzętu silnika plus łańcuch.

  • rozrząd .... ew pompa wody jak u mnie bylo brac sie oplaca za te kase ..

  • Na 99% będzie to rozrząd. Miałem podobne objawy pojechałem na serwis i się potwierdziło, że to rozrząd. Wolałem jak najszybciej to zrobić żeby nie było problemów, choć w serwisie zapewniali, że jeszcze tak mogę pojeździć trochę.

  • dziś odbieram, auto wszystko sie wyjaśni:)
    pzdr!

  • daj znać jakie odczucia

  • Witam, zrezygnowałemz kupna auta, wynegocjowałem cene 5500zł ale po wymienienu przez mechanika usterek dałem sobie spokoj.
    Podjąłem zła decyzje?
    usterki

    • Pasek wielorowkowy + Rolka pośrednia
    • Rozrząd
    • Klocki + tarcze przednie – tarcze są wytarte prawie w kształt miski.
    • Zamek – wkładka + klucze – wkładka jest wyrobiona, można otworzyć auto każdym kluczem.
    • Głowica(planowanie lub spawanie) lub uszczelka pod głowicą (pompuje spaliny do układu chłodzenia) – w zależności od rodzaju usterki głowicy.

    Do naprawy ze względu na wymogi do rejestracji:

    • Hamulec ręczny
    • Wyciek z przekładni kierowniczej
    • Wyciek spod miski olejowej
    • Wyciek z wybieraka zmiany biegów.
    • Nieszczelny wydech –
    • Brak oświetlenia tablicy

    Ogólnie od naprawy:

    • Luz na łożysku w kole - lewy tył.
    • Amortyzatory przednie –
    • Pióra wycieraczek przód – rysują przednią szybę.

    Kosmetyka:

    • Porysowana karoseria na każdym elemencie –
    • Źle spasowana konsola środkowa wew. auta..
    • Lampy przednie zamglone. – do szlifowania lub wymiany
    • Szyba przód – do szlifowania
    • Mieszek ochronny na drążek zmiany biegów
    • Kratki wlotowe przód prawy – brak
    • Podłokietnik lewy (wyłamana wkładka kieszonki górnej)
    • Podarte fotele

    Co o tym myslicie?

  • widzialeś usterki czy mechanik widzia mowie o usterkach mechanicznych ..moze mechanik szczaił okazje i ci namieszał nawet jesli policzysz koszty naprawy moze ci wyjdzie z 10 tys

  • auto widziało 2 niezaleznych od siebie mechaników, usterki sie potwierdziły.

  • Dość sporo tych usterek, widać nikt nie dbał tylko lał i jeździł. Wszystko zależy czy chcesz się bawić w majsterkowanie czy nie, bo jeśli z każdą rzeczą warsztat to może lepiej zrezygnuj. Jest jeszcze jedna opcja kupić to coś i do tego drugiego anglika i się trochę pobawić.

  • jest jeszcze inna mozliwość:) kupić to coś, wypucować, zakryć błędy i sprzedać. Ale to wielce nie etyczne.

Log in to reply