Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Temat utworzony · 496 Posty · 247360 Wyświetlenia
  • Ja gdy brałem fabke nie wiedziałem na jakim jeździła oleju... wymieniłem (później się okazało że źle mi doradzono) na mineralny bo to stary silnik...że przebieg etc...etc..gdy poczytałem doszedłem do wniosku że pół synt. będzie idealny no i puki co śmigam na Mobil 1 i nie narzekam.

  • witam przebieg 198.000km. 5w-40.

  • 96 kkm?? toż to wozidło prawie na dotarciu. Nie zmieniaj czegoś co jest dobre. Tak jak chłopaki radzą, jeździj na pełnym syntetyku jeśli nie masz wycieków.

  • Witam moj pierwszy post i pozwole sie podlaczyc do pytania :hurra: <!-- s:hurra: --> Ja wsprawie sdi co polecacie lac do tego motura?dodam tylko jeszcze ze ma przejechane troche ponad 100tys.

  • wszystko możesz lać, byle nie olej mineralny

    po prostu wybierz jakiś półsyntetyk/syntetyk adekwatny do swoich możliwości finansowych i sprawa załatwiona

    ten silnik nie ma jakichś specjalnych, wygórowanych wymagań olejowych 😉 <!-- s;) -->

  • Ja polecam Mobil 1 + specyfik "Moto Doktor" (dostępny na allegro).

    ograniczy kopcenie Twojego SDI 🙂 <!-- s:) --> i uszczelnik silnik.

  • [quote="Janek"]ograniczy kopcenie Twojego SDI 🙂 <!-- s:) --> i uszczelnik silnik.[/quote]
    ciężka sprawa żeby SDI kopcił, albo żeby był nieszczelny...

    a te moto doktory to są dobre do zajechanych silników (najlepiej zalać przed sprzedażą auta hehe)

  • Myslalem o czymś takim jak MOTUL 4100 MULTIDIESEL 10W-40 albo cos od konkurencji Mobil Super 2000 X1 Diesel 10W-40 chyba ze macie cos lepszego dla tego typu silnikow bez turba?

  • motul 6100 jak juz. 4100 to jego poprzednik i niedlugo ma byc wycofany.

  • tak tylko motul 6100 SYNERGIE PLUS jest przeznaczony do Diesla z turbodoładowaniem a sdi nie ma turba :szok: <!-- s:szok: -->

  • W żadnym wypadku nie lej moto doktor-ów tak się robi do zajechanych motorów przed sprzedażą, jak nie znasz dotychczasowej historii podaj półsyntetyk mobila.

  • czemu nie lać moto doktorów do silników?

    piszą o tym w pismach motoryzacyjnych, fakt nie podają jaki przebieg miało auto do którego go lali ale ja przy następnej wymianie oleju doleje puszke moto doktora.

  • Twoja decyzja, moto doktor uszczelnia silnik aż za bardzo, z czasem dochodzi do zatkania kanałów olejowych co pogarsza smarowanie, chłodzenie i trwałość jednostki napędowej, powiem więcej potrafi nawet uszczelnić pękniętą głowicę, tylko, że operacja taka doprowadza do jeszcze większego pęknięcia co później kwalifikuje głowicę nie do naprawy, a do wymiany.

  • Zaryzykuje 🙂 <!-- s:) --> a głowica jest szczelna wiec nie obawiam się wycieków, choć nie wykluczone że kiedyś wystąpią.

  • ale co sie dzieje z silnikiem że chcesz sie posunąć do tak desperackiego kroku? Spala litr oleju na 1000km czy co?

  • desperackiego? nie skąd 🙂 <!-- s:) --> co w tym dziwnego?
    Aha i bynajmniej tez nie sprzedaje auta.

    Myślałem żeby przekonać się na własnej skórze czy to pomaga czy nie, czyli udać się na hamownie 🙂 , pozatym skoro ma to pomoc a nie szkodzic...czas pokaze.

  • [quote="Janek"]desperackiego? nie skąd 🙂 <!-- s:) --> co w tym dziwnego? [/quote]
    zastanawiam sie tylko co ten doktor ma wyleczyć? bo jak jest wszystko ok to nie rozumiem...
    [quote="Janek"]Myślałem żeby przekonać się na własnej skórze czy to pomaga czy nie, czyli udać się na hamownie[/quote]
    czyli spodziewasz sie przyrostu mocy... hmmmm

  • O masz, też nie a z drugiej strony wydaje mi się, że czepiasz się mnie [b]Ciacho[/b], no ale dobra...

    I nie nie spodziewam się przyrostu mocy na zasadzie : ogień z rury przód do góry... :looka: <!-- s:looka: -->

    Poza tym to temat o oleju, a nie o uszlachetniaczach do silników - pardonsik wszystkich, niepotrzebnie wspomniałem o tej nazwie.

  • [quote="Janek"]Zaryzykuje[/quote]
    to bedzie najglupsza decyzja jaka mozna podjac. ludzie jak na handel wlewaja doktora, to modla sie zeby samochod dojechal do domu nowego wlasciciela...
    zapcha Ci kanaly olejowe, silnik sie wysra i wtedy sie przekonasz, ze ludzi na forum czasami warto sluchac. a wtedy nazwanie Cie idiota bedzie jak najbardziej adekwatne do Twojego czynu.. 😉 <!-- s;) -->

    co do motula, do dla Fabii sdi wyglada to tak:

    Best 8100 X-cess 5W-40
    Better 6100 Synergie+ 10W-40
    Good 4100 Turbolight 10W-40

  • Czyli moge smialo lac 6100 Synergie+ 10W-40 mimo ze pisza ze ten olej jest przeznaczony do:Diesla zturbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, lub do silnikówbenzynowych z wtryskiem i katalizatorem