Witaj na forum Fabia Club Polska

Termometr zewnętrzny montaż POMOCY!!!!!!

Temat utworzony · 19 Posty · 7603 Wyświetlenia
  • No i znow - czy robil to ktos z Was? 😄 <!-- s:D -->
    Wszelkie szczegoly mile widziane.

    Ostatnio zakupilem na allegro http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74649614 taki o to termometr. Dzis go dostalem i jestem mile zaskoczony jego wygladem.
    Stwierdzilem, ze jest to dosyc przydatna rzecz zima, a koszty niskie.
    Podpialem juz go i podswietleniem tez jestem mile zaskoczony - blekitne, delikatne dla oka, podpialem pod wlacznik swiatel. Niestety miejsce podpiecia bede chyba zmuszony zmienic, poniewaz teraz nie gasnie mi podswietlenie pokretla od wlacznika swiatel, a dmuchawe jak zostawie wlaczona to po wyjeciu kluczyka sie nie wylacza 😄 Sadze, ze lepiej bedzie podpiac sie bezposrednio do zasilania od zegarow.
    Jest tylko jedno ale - dokladnosc pomiaru. Pomiar podczas krotkiej jazdy byl przeklamany o jakies 5 stopni, ale czyjnik mialem pod maska. Przenioslem go na plastik przy przedniej szybie (ponizej wycieraczek) no i zobaczymy co bedzie dalej.
    Aha i najwazniejsza wada tego termometra - po podpieciu 12V (podswietlenie termometru) zaczyna wydawac dziwny dzwiek, troche jak piszczenie. Sadze, ze da sie to latwo zminimalizowac, o ile nie zlikwidowac lecz narazie nie chcialem go rozkrecac bo dopiero go dostalem..

  • heheh, wolf zlota raczka. Masz jeszcze jakies ciekawe pomysly ??
    I gdzie zamontowales ten termometr??

  • hehe jaka tam zlota raczka 🙂
    Termometr sobie ladnie siedzi nad srodkowymi nawiewami. Prawie zmiescil sie w te kosteczki (zaslepki) nad radiem. Braklo doslownie 0,5 cm - szkoda 😉
    A co do pomyslow - jak bede mial jeszcze jakies to niezwlocznie napisze :mrgreen:
    Zrobie jutro fote to pokaze..

  • wolfmk pretendent do nagrody szalonego gażetowca 😉

    Prosimy o fotki. Ale ze zdjęcia licytacji to wyglad ma niegłupi ten termometr. 😎

  • .. ale sie nalewacie ze mnie 😛 PPP Zaden elektronik, szalony gadzetowiec, ani inspektor gadzet 😛 <!-- s:P -->PPP
    Mam juz fotki - zamieszcze ponizej.
    Problem nie wylaczajacej sie dmuchawy po wyjeciu kluczyka minal. Musial nastapic jakis blad podczas moich pomiarow lub po podlaczeniu zegarka i stad sie to wzielo, ale na szczescie juz wszystko chodzi jak nalezy 🙂
    Jeszcze tylko napisze o dokladnosci pomiarow - czujnik jest dosc wrazliwy na zmiany temperatur, lecz niestety wynik jest zawyzony. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, ze czujnik znajduje sie w plastikowej malej obudowie, a plastik do najlepszych przewodnikow ciepla nie nalezy oraz lekkim ogrzewaniem czujnika podczas jazdy.. ale fajny gadzet 😉 Opanuje granice bledu i bedzie luzik wiec..
    kupujcie i zakladajcie termometry 😄

    Aha bym zapomnial o fotkach: (UWAGA duzy rozmiar zdjecia 😛 PPP )

    [url=http://img529.imageshack.us/my.php?image=img01819go.jpg][img]http://img529.imageshack.us/img529/6815/img01819go.th.jpg[/img][/url]

    [url=http://img529.imageshack.us/my.php?image=img01834mt.jpg][img]http://img529.imageshack.us/img529/6479/img01834mt.th.jpg[/img][/url]

  • Fajnie to wygląda, podoba mi sie 🙂 <!-- s:) -->, fajnie że podaje temperature w samochodzie i na dworku. Spoko gadżecik 😎

  • Ja mam termometr seryjnie wmontowany a czujnik jest prze lewym halogenie,ale on tylko pokazuje temp na zewnątrz

  • Ładny gadżet podoba mi się, u mnie jest tak jak ma [b]WRC[/b].

  • Witam na forum i zapraszam do rejestracji 😎

    Mamy tu specjalistę od wszelkich przeróbek elektro, wolfmk powinien ci pomóc 😄 bo zakładał takie urządzono u siebie 😎 Wydaje mi się że przy drzwiach powinno być jakieś "przejście", ale nie jestem pewien. :? Pomoc napewno uzyskasz 😛

  • Specjalista nie jestem i z gory mowie, ze nie odpowiadam za ewentualne szkody wynikle wskutek jakiegokolwiek stosowania sie do moich rad 😉 .
    Ja kabelki (bo nie tylko jeden) pociagnalem prwa strona auta. Po otwarciu maski proponuje kierowac sie w strone lewego gornego rogu komory silnika - jak najblizej szyby. Tam powinnismy znalesc czarna zaslepke, ktora z latwoscia mozna wyjac.
    Od wewnatrz natomiast pozostaje odkrecenie calego schowka (od strony pasazera rzecz jasna), polozyc sie i szukac palcami dziury, ktora wczesniej odetkalismy. Proponuje pozniej naciac gumowa zaslepke tak, aby mozna bylo ja wsadzic spowrotem.. Nic wiecej nei jestem w stanie pomoc. A co do termometra to niedawno go wyjalem bo sie zepsul (albo moja siostra mi go zepsula :? ).

  • WIELKIE DZIEKI!!!!!!!!!!!!!! Dziś postraram się zająć tą sprawą. Jeśli nie bede czegoś wiedział to zaraz napisze.

  • A mozesz pokazac zdjecie Twojego termometra? Bo nei wiem czy drugiego sobie nei sprawie.. :mrgreen:

  • Wiesz napewno możesz go zobaczyć w każdym hipermarkecie, bo to jest twór firmy TOYA. Zapłaciłem za niego 18zł więc nie jest to nic szczególniego. A zdjęcia nie moge zrobić bo w garażu leży. Jakbyś bardzo chciał to jutor może mi sie udać.

  • Miałem w ręce ten TOYA, są dwa rodzaje, jeden pokazuje temp zew i wew, ą drugi albo tylko zew, lub tylko wew niepamiętam. Wygląd mają OK, natomiast pytanie jak z dokładnością wskazań.

  • Sprawdzałem w domku pokazują w miare dokładnie a pomiar aktualizuje się co ok. 10s, Ja mam ten model który pokazuje lub temp wewnatrz lub na zewnątrz. Jednak ma jedną wadę. NIE MOŻNA GO WYŁĄCZYĆ!!!!!! Czuje że będzie mi miło zżerał baterie ale trudno. Wiem także żę są jeszcze modele które pokazują godzine ale takiego nie chcialeb mo zegarem w Skodzei mam.

  • Ja bym bardzo prosil jednak o jakies zdjecie tego termometra, albo zdjecie z internetu 😉 Niestety o firmie TOYA mam bardzo negatywna opinie, lecz pocieszajace jest to, ze termometr aktualizuje odczyt co 10 sek.
    Czekam na jakies fotki 😉

  • Oto zdjęcia:

  • Dzieki wielkie za zdjatka 🙂 Teraz juz kojarze..
    A jak sprawa wyglada z montazem?? 😉

  • Dziś rano zabrałem się za montaż. Ze schowkiem nie było problemów. A co do tej zaślepki pod przednią szybą to ciężko było mi coś znaleźć, była jedna ale nie mogłem tam paców wcisnąć więc z tego miejsca zrezygnowałem. Znalezłem otwór prowadzący do drzwi i tamtędy poprowadziłem kabel. Miejsce wymarzopne tylko wskazania niedokładnie. Przy mrozie na zewnątrz auta termometr pokazywał do +5 stopni. czyli ciepło z auta przechodzi do tego miejsca. Będe musiał poszukać innego. A co do dokładności termometr to myślę że OK. Jednak żlezrobiłem kupując go gdyż vez wyłącznika i z zasilaniem z baterii to ługo nie pochodzi.