Witaj na forum Fabia Club Polska

Proszę o pomoc w doborze CarAudio

Temat utworzony · 265 Posty · 56322 Wyświetlenia
  • kilka dni temu zakupilem sobie fabinke, powiedzcie mi drodzy koledzy czy ma ktos instalacje aduio z tuba oraz wzmacniaczem. Jesli tak to napiszcie jakie komponenty uzyliscie...

  • heh dzieki, zawsze cos 🙂 moze ktos jeszcze ma jakies doswiadczenie w podlaczaniu konkretnego sprzetu pod ten fabryczny grajek. Im wiecej mozliwosci tym wiekszy wybor 🙂 <!-- s:) -->

  • a czy to fabryczne cudo ma jakies wyjscia przedwzmacniacza? jesli nie to moze byc maly problem ze wzmacniaczem a co idzie dalej z rozbudowa... mozemy oczywiscie poloczyc to kablem HI-IMPUT ale to eliminuje nam wyjscia na glosniki z radia (chyba dwa kanaly) 😞 <!-- s:( -->

    [quote="desto111"]z tuba [/quote]
    to polecal bym mala skrzynie bass-reflex "tuby" byly na poczatku modne ale przewaznie mamy tam glosnik no name i temu ceny sa tak kuszace...

  • zabij mnie nie powiem Ci co to radyjko ma w sobie... 3 dzien poznaje fabie, gdy je wymontuje to sie dowiem jakie wyjscia posiada. a skrzynie o ktorych pisales maja w sobie wzmacniacz czy podlaczane sa normalnie pod wzmacniacz?

  • [quote="desto111"]podlaczane sa normalnie pod wzmacniacz?[/quote]
    normalnie pod wzmacniacz chyba ze pomyslisz o jakiejs aktywnej skrzynii

  • [b]manii[/b], Manii a jest duza roznica miedzy odtwarzaniem z lini Hi-Input a zwyklym sygnalowym?? Bo z tego co widze to w F2 Dance nie ma tych wyjsc. Jak to ma byc kicha to lepiej sobie odpuszcze. 😕 <!-- s:/ -->

  • nie mialem doczynienia z tym radiem to ciezko mi powiedziec w sumie ciekawe jakie ma koncowki mocy? osobiscie preferuje radio ktore ma jakies wyjscia przedwzmacniacza min 2 sztuki i sterowanie subem wtedy zaczyna sie zabawa :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • radio DANCE w F II jest dosc cienkie i nie ma zadnych wyjsc audio. jedyna zaleta tego radia to wskaznik asystenta cofania parkowania.
    raczej czeka cie wymiana radia na inne 1 DIN. a wtedy mozesz zaladowac co chcesz.
    czeka cie wymiana konsoli radiowej na radio 1DIN, zakup zestawu do montazu radia niefabrycznego w F II. no i mozesz wtedy ladowac co chcesz. ja tak zrobilem u siebie i mam full wypas audio w aucie.
    no i wymiana glosnikow obowiazkowa
    oczywiscie mozesz to zlecic ASO ale skroja cie rowno, samemu jak to zrobisz to taniocha.
    jak chcesz namiary na konsole i zestaw to pisz na PW

  • [quote="and62"]ja tak zrobilem u siebie i mam full wypas audio w aucie. [/quote]
    jaki masz zestawik u siebie?

  • [quote="manii"][quote="and62"]ja tak zrobilem u siebie i mam full wypas audio w aucie. [/quote]
    jaki masz zestawik u siebie?[/quote]

    nic wielkiego ale mi starcza i roznica w porownaniu z fabrycznym wyposarzeniem olbrzymia
    radio PIONEER DEH-4000UB
    glosniki Hertz 2 drozne 4szt chyba ECX 165
    myslalem nad tuba alee na razie brak kasy

  • NIe wiem, juz sam. Na razie zastanawiam sie nad podlaczeniem wzmacniacza do High Input, ale wciaz pozostaje nierozwiazny problem zasilania. Nie chce mi sie za kazdym razem wlasczac osobno wzmacniacza, no i na koniec jak i gdzie pociagnac kable z akumulatora. FII to jakis horror pod tym wzgledem. Tak wiec na razie zajme sie prostszymi rzeczami, jak wyciszenie drzwi. Macie jakies sprawdzone materialy do tego. Nie chce opisu ale tylko nazwy 😛 Wierze wam na slowo :padam: <!-- s:padam: -->

  • Stingera drogie ale rewelacja podczas kladzenia alternatywa to Dynamat podstawa to dobrze wykleic z kazdej strony, powodzenia w walce zrob fotki jak to w F2 wychodzi

  • Na razie jest za zimno na takie operacje ale jak tylko zrobi sie cieplej to natychmiast sie za to chwyce bo drgania tapicerki juz mnie zaczynaja powoli irytowac ;/ Dzieki Manii.

  • Witaj ja mam w F I audio oparte o oryginalne radio Symphony CD, dziala bardzo przyzwoicie. Radio mam pelen komplet wyjsc na wzmacniacz, dodatkowo obsluguje zestaw glosnomowiacy. w F II jedyny mankament ze to radio gada po CAN'ie i trzeba dolozyc przejsciowe albo pociagnac sobie pare kabelkow dodatkowo bo w kostce bedzie tylko zasilanie i glosniki.

  • [b]robgold[/b], No ok ale moze wiesz czy Dance w F2 nie ma wyjscia niskonapieciowego na wzmacniacz, w instrukcji niby jest ale nikt nie jest mi tego pokazac :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • Witam,
    Bardzo dlugo szuklaem dobrego rozwiazania, aby moc korzystac z wszystkich mozliwosci iPoda w swojej Fabce....znalazlem i moze je opisze bo ktos tez moze miec takie problemy.

    W czasach radia firmowego bylo latwo bo byla kasetka z kabelkiem i wszystko jasne.
    Problem tylko, ze iPod sie wyladowywal, jakosc dzwieku nie byla satysfakcjonujaca a wskaznik lansu siegal dna :] <!-- s:] -->

    iPod to tez nie jest zwykly pendrive czy dysk i podlaczenie pod USB do radia sie nie sprawdza, bo format nazw utworow w iPodzie (pod warunkiem ze radio czyta foldery ukryte) jest typu "XY67H".

    Przeszukalem internet i znalazlem radio ALPINE IDA-X. Radio jest w trzech wersjach (X100,X200 i X300). X200 od X300 rózni sie podswietleniem (X300 zielony, X200 niebiesko-czerwony), kabelkiem do iPoda w standardzie oraz pokretlem dwufunkcyjnym. X100 to juz totalny land z wyswietlaniem obrazu iPoda w trybie ciaglym i golonie wszystkiim mozliwosciami (filmy, zdjecia i inne tego typu pitu-pitu).

    Ja z powodow estetycznych wybralem podswietlenie zielone (zielono-biale) i dokupilem kabelek do iPoda (100PLN - masakra!)

    Radio ma swietny procesor dzwieku! Wszystko brzmi bardzo czysto i spójnie. Mozliwosci equalizerowania polepszaja odczucia.
    Piosenki mozna wybierac po nazwach, po artystach, albumach, rodzajach muzyki itd.

    Radio oprocz mozliwosci podlaczenie iPoda, ma Tuner oraz gniazdo USB na wszystkiego typu Pen-Drive'y - wszystko bardzo ladnie dziala.

    To co wazne, iPod laduje sie z akumulatora, wiec nigdy nie bedzie problemu z brakiem energii na dlugich trasach.

    Jedyna wada jest jednofunkcyjne pokretlo, co znaczy tyle, ze podczas wybierania utworow (a jak ma sie iPoda powyzej 8GB to jest troche krecenia) nie mozna zmieniac glosnosci.

    Polecam goraco.
    Alpine zrobilo tez model, gdzie mozna jeszcze sluchac plyt, ale jest troche zamotane i nieintuicyjne. W tym wypadku lepiej zainwestowac w analogicznego Pionka.

    Jednym sowem, jesli zastanawiaci sie nad integracja iPoda z Fabka, to radio z serii IDA-X ze stajni Alpine jest godne polecenia.

    Ja wyprowadzilem kabelki USB i Hotwire (do iPoda) od tylu radia do popielniczki wiec o nich nie hacze kolanem a caly sprzet jest bezpieczny i nie rzuca sie w oczy.

  • Nareszcie ktos stwierdzil prawde :padam: . Reklamowki ze w skodzie fadii 2 jest wyprowadzenie na ipoda jest bzdura. Sprowadza sie to do wejscia AUX w tunelu srodkowym, ktory ma tyle wspolnego z IPodem co ja z astronautom. Dzieki za info 😉 <!-- s;) -->

  • To nie do konca tak ;]
    Ja mam Fabie I.

    W 95% samochodow, gdzie jest napisane "przylacze do iPoda", maja na mysli wejscie AUX, do ktorego mozna podlaczyc wszystko, co ma wyjscie na jacka.
    To bardzo uniwersalne, ale niestety nie ma mozliwosci sterowania urzadzeniem podlaconym z poziomu radia.

    Problemem jest jeszcze to, ze kazdy "klik" kolka to jedna pozycja....jak ma sie 100 wykonawcow, to dotrzec do ktoregos z ze srodka, to jest problem....w ipodzie jak szybciej sie kreci, to przeskakuje automatycznie miedzy literkami...tutaj tego nie ma.

    Ogolnie daje radyjku 8/10. Te - 2 sa za ilosc obrotow do wykonania i za to, ze podczas tego krecenia, nie jest mozliwe przyciszenie radia (bo podczas wybierania w tle leci aktualnie grany kawalek).

  • Panowie ( i Panie 😉 <!-- s;) --> )

    z iPod-em w Fabii to "prosta " sprawa - wystarczy interfejs Dension-a i po kłopocie - tylko czy warto inwestować w nowe radio ??

    fejs ten pozwala na wszystkie ( dosłownie) funkcje w fabrycznym radiu co opisał kolega w 1-szym poście. i też jest ładowany... jest podłączany pod gniazdo zmieniarki i takie gniazdo musi byc w naszym fabrycznym radiu - MS512 takie ma, MS402 - nie.

    tylko cena fejsu do ceny radia aftermarketowego jest porównywalna... wybór należy do was 🆒

    [b]LORD_NIKKON[/b] - to nie reklamówka a reklama iPod-a - jak ktoś płaci za reklame to ma to za co zapłacił... pytałem w Skodzie o te wyjście i Panowie byli bardzo zdziwieni że "takie coś" jak sterowanie iPod-em wogóle jest...

    przez ostatni rok interesowałem się tematem zrobienia takiego interfejsu - posiadam wszelakie materiały - tylko wiedzy mi brak bo elektronikiem nie jestem a dotychczas nie znalałem osoby która podjęłaby się tematu - hobbystycznie 😉 jak bedzie fejs działał wtedy można pomyśleć o "Made in Poland" 😄

    ps.
    temat iPod-a w aucie juz kiedyś poruszałem ... musze poszukać ...

  • [b]kapi[/b], Spoko ja nie szukalem radia pod Ipoda. Ja uzywma MiniDisc - lepsza jakosc dziwieku i dla mnie AUX wystarcza 😛 <!-- s:P -->