Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Kod do radia

Temat utworzony · 13 Posty · 4003 Wyświetlenia
  • Witam, po bardzo długiej przerwie 🙂 <!-- s:-) -->
    Wróciłem do skody, po małym epizodzie z fiatem. I jest to głośny powrót, bo od razu aż do 2 fabii. Obie drugiej generacji. W jednej z nich zauważyłem po kupnie, że radio nie czyta płyt. Pokazuje się error CD i koniec. Pomyślałem, że zobaczę, czy radio z drugiej skody zagra (w obu mam radio dance) . I tym sposobem zablokowałem oba 😕 nie mogę znaleźć kodu w dokumentach. Może jest wśród Was jakaś złota rączka. Zanim powiem żonie, że jej radio nie dziala...

  • Mogę pomóc. Kod z ASO

  • Kolego, tutaj czy lepiej wiadomości prywatnej? Ogólnie problem się rozwiązał sam, tzn. oba radia zaczęły grać, gdy włączyłem zapłon, a potem radio. Czyli tak, jak podpowiadają w załączonej instrukcji...

    Czy wiesz, dlaczego oba radia nie chcą czytać płyt? Nie czytają w samochodzie z czujnikami cofania. W tym drugim nie ma problemu i płyty normalnie grają. Ktoś ma jakiś pomysł?

  • Czujniki masz ori czy zamienniki?

  • Nie wiem. Jak to sprawdzić?

  • Musisz tam zajrzeć i zobaczyć numer części. Po dwa czy jest odpinany od wiązki zaraz przy samym czujniku. Po trzy średnica czujnika z zewnątrz czyli to co wystaje ze zderzaka.

  • Sprawdzę to w dzień. Ale powiedz, jakie by miało to znaczenie? I w związku z tym co z tym zrobić ?

  • Możesz mieć tak że czujniki mają różne numery części przez co są problemy. Jeżeli czujnik ma inny numer bądź inna literkę na końcu to się czymś różni od pozostałych. A jak się różni to już nie wiadomo czy sterownik, radio go będzie widziało. Może wystarczy tylko zakodować radio pod dane auto i będzie ok

  • [quote="TOMUŚ"]Możesz mieć tak że czujniki mają różne numery części przez co są problemy. Jeżeli czujnik ma inny numer bądź inna literkę na końcu to się czymś różni od pozostałych. A jak się różni to już nie wiadomo czy sterownik, radio go będzie widziało. Może wystarczy tylko zakodować radio pod dane auto i będzie ok[/quote]

    Teraz widzę, że musiałbym zdjąć zderzak, by się dostać do czujników, prawda?

    Nie rozumiem dlaczego oryginalność czujników ma wpływ na to, czy płyta CD jest widziana przez radio. Dziwne.

    A jak zakodować radio pod auto? Sam tego nie zrobię, prawda?

  • [quote="pexeso"]
    Nie rozumiem dlaczego oryginalność czujników ma wpływ na to, czy płyta CD jest widziana przez radio. Dziwne.
    [/quote]

    No właśnie mnie też to dziwi i z ciekawością śledzę temat. Istnieje opcja, że niektóre funkcje asystenta parkowania są realizowane przez fabryczne radio, np. graficzna reprezentacja odległości na wyświetlaczu.

  • Tak jest - na wyświetlaczu radia (wspomnę, że jest to skoda dance) podczas cofania pojawia się rysunek auta i w razie zbliżania do przeszkody pojawia się graficzny sygnał. W obu radiach tak to działa. I w tym przełożonym ze skody bez czujników parkowania i w tym, które było w skodzie z czujnikami. Radio podczas cofania przestaje grać, a ponownie włącza się po wyłączeniu wstecznego.

    A płyta pokazuje po prostu ERROR CD.

  • Dziwi mnie to przed ostatnie zdanie , że przestaje grać.
    To mi pasuje jakby te radia były przypisane do auta.

  • Przepraszam, przyjrzałem się jeszcze raz temu. Radio podczas cofania przycisza się, ale gra nadal 😉 <!-- s;) -->

    Proszę pomóżcie z tym CD 😢