Witaj na forum Fabia Club Polska

Kilka problemow - wariactwo..

Temat utworzony · 4 Posty · 1522 Wyświetlenia
  • witam,

    trapi mnie troche problemow, przejrzalem caly warsztat elektr. ale odp. nie znalazlem, prosze o pomoc..

    sukcesywnie pojawialy mi sie problemy w nastepujacych miejscach:

    1. automatyczne zamykanie drzwi po odpaleniu silnika nie zawsze zadziala
    2. bzyczek mowiacy o tym, ze zapalone sa swiatla przy wylaczinym silniku nie zawsze zadziala
    3. po wylaczeniu alarmu ma sie 30 sek na otwarcie drzwi (ale skopalo sie cos - bo jak otworze od strony kierowcy to tak jakbym nie otworzyl ich wcale - mysli, ze zadne drzwi nie zostaly otwarte i sie uzbraja
    4. tuba przestala mi dzialac juz dawno temu. brak mi troche tego cieplego brzmienia basu i perkusji 😉 <!-- s;) -->
    5. nawet radio raz na jakis czas nie chce mi juz odpalic plytki cd

    cholerka, samochod ma 5 lat i sypie sie elektryka (da sie o nia jakos lepiej dbac?), czy moze to wszystko ma swoj jeden powod? pomozcie prosze; od czego zaczac? odpowiadajac (bycmoze) na pierwsze pytanie - akumulator wydaje sie byc ok

  • [quote="ffto"]1) automatyczne zamykanie drzwi po odpaleniu silnika nie zawsze zadziala
    2) bzyczek mowiacy o tym, ze zapalone sa swiatla przy wylaczinym silniku nie zawsze zadziala
    3) po wylaczeniu alarmu ma sie 30 sek na otwarcie drzwi (ale skopalo sie cos - bo jak otworze od strony kierowcy to tak jakbym nie otworzyl ich wcale - mysli, ze zadne drzwi nie zostaly otwarte i sie uzbraja [/quote]
    odnośnie tych 3 punktów to zdaje mi się że pada Ci czujnik zamknięcia/otwarcia drzwi który się znajduje w drzwiach w zamku, często przypadłość we Fabiach, ujawnia się właśnie tak po 5 latach mniej więcej 😉 <!-- s;) --> ja miałem wymieniany ten czujnik u siebie w drzwiach kierowcy parę lat temu, a teraz widzę że w drzwiach pasażera zaczyna szwankować podobnie jak u Ciebie, czyli: raz się zapali lampka w suficie a raz nie, otwierając te drzwi.

    Odnośnie tego co napisałem polecam jeszcze użyć szukajki i przeszukać forum, jest sporo na ten temat opisane.

    Pozostałe punkty raczej nie mogą mieć nic wspólnego z pkt. 1 -3.

  • dziekuje, juz biore sie za ten trop
    wyglada, ze 4) i 5) moga w takim razie byc powiazane jednak z radiem(?)

  • Tak 4 i 5 raczej z radiem, natomiast te pierwsze 3 to tak jak ww. napisane. Zacznij od mikrowyłącznika w drzwiach kierowcy bo za bzyczka od świateł on jest odpowiedzialny.