Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakie opony letnie polecacie?

Temat utworzony · 5 Posty · 5317 Wyświetlenia
  • Witam.

    Nadszedł czas na zmianę opon letnich. Te dostarczone z autem się zużyły. Jakie polecacie marki? Mam rozmiar opon: 195/55/R15 85H. Mam pytanie: Czy mogę założyć oponę 14 cali skoro miałem 15? Nie zmieniam felgi. Co sądzicie o tym: http://allegro.pl/4x-145-70r13-opony-debica-letnie-passio-2-2016-i5980849775.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=63900 oraz o tym: http://allegro.pl/4-x-195-55r15-opony-kormoran-letnie-runpro-b3-2016-i6024943662.html<!-- m --> Na co zwracać uwagę? Czy kupujecie przez internet opony?

  • [quote="1zl_2010"]Mam pytanie: Czy mogę założyć oponę 14 cali skoro miałem 15? Nie zmieniam felgi. [/quote]

    Ty tak na poważnie ?

    W Twoim rozmiarze jest bardzo duży wybór, ja w OII miałem klebery, teraz w Fabii mam Bridgestone,
    Z tego co wiem kormorany są chyba na licencji teraz robione przez Bridgestone. Jeśli patrzysz za budżetowym rozwiązaniem - patrzył bym jeszcze na hałas jaki generują i wybrał najcichsze.

  • [quote="kapi"][quote="1zl_2010"]Mam pytanie: Czy mogę założyć oponę 14 cali skoro miałem 15? Nie zmieniam felgi. [/quote]

    Ty tak na poważnie ? [/quote]

    Nie każdy musi się znać na wszystkim.

  • Muszę zmienić opony w swoim aucie. Obecnie mam 18", ale mam z nimi problem. Gdy mam z tyłu pasażerów, to czasem śruba od wahacza dotyka górnej części gumy opony, tyczy się to również nierówności na drodze, bo czasem usłyszeć można takie szorowanie. Jak jade sam lub z pasażerem z przodu jest spoko, no ale tak być nie może. Nie wiem też czy 17" będą spoko czy muszę brać 16". Teraz moje pytanie co wybrać?

  • [quote="yobiyo"]Muszę zmienić opony w swoim aucie. Obecnie mam 18", (cut) czasem usłyszeć można takie szorowanie[/quote]
    Takie są skutki przekombinowania. Producent zamieszcza tabele dopuszczalnych rozmiarów felg oraz opon do nich przeznaczonych, jak ktoś chce w imię niewiadomo czego wkładać coś po swojemu to takie są później efekty.

    Jeśli ktoś poszukuje właśnie opon letnich to ja polecam bez najmniejszego wahania [b][i]Yokohama Blue Earth AE01[/i][/b]. Na gumach tej japońskiej marki jeżdżę generalnie od przeszło dekady, a tydzień temu rozpocząłem 4 sezon eksploatacji wyżej wymienionego modelu (poprzednio jeździłem na a.drive'ach). Uważam, że opony są świetne i mają bardzo dobrą cenę. Jeżdżąc na Yokohamach nigdy i w żadnym wypadku nie miałem problemów z niekontrolowaną utratą przyczepności - niezależnie od warunków (sucho czy mokro). Jedyne małe zastrzeżenia do Yokohamy mógłbym mieć do zimowych opon w.drive - są odrobinę za głośne, ale robią swoją robotę bez zastrzeżeń.