Witaj na forum Fabia Club Polska

Klapa bagażnika nie zamyka się do końca!

Temat utworzony · 5 Posty · 1972 Wyświetlenia
  • witam,
    to wygląda tak jakby zamek nie trzymał.... jak trzasnę to się zamknie normalnie tylko jak ujadę autem zaledwie parę metrów to klapa się sama otwiera i zaczyna stukać na nierównościach... myślałem żeby wymieniać już cały zamek klapy ale może macie jakieś inne pomysły? może ktoś miał z Was taki problem ?
    fabia 1.9tdi z 2004 roku hatchback wersja comfort 🙂 <!-- s:) -->

    [size=150][b][color=#FF0000]Nie używamy powiększonych liter (powyżej normalnej czcionki). Nie używamy pogrubionej czcionki w całej treści post bez wskazania konkrentnych słów, zdarzeń. Używamy polskiej czcionki ! [/color][/b][/size]
    [size=150][color=#00BF00]Post edytowany przez Tomuś[/color][/size]

  • Hej, sprawdź stalowy haczyk po lewej stronie od zewnątrz, czy nie jest ugięty do góry, jeśli tak to stuknij młotkiem aby szedł równo z resztą zamka.
    U mnie wyglądało to tak. Jak był lekko ugięty - nie chciała mi się klapa otwierać (odblokowywała się ale nie było szans na jej otwarcie i trzeba było od środka wchodzić i ściągać obudowę zamka), jak mocno ugięty w górę - klapa sama się otwierała i też mi stukała.

  • Przeczyściłbym tam też wszystko i przejechał wd40, bo może coś tam nie sprężynuje do końca.

  • Wd 40 nie jest dobre jako smarowidło. Ono jest dobre na chwile. Poza tym smarowanie zamka wd40 = wymianą zamka w późniejszym czasie co sie zwyczajnie rozleci.

  • WD 40 i smarowanie... działa penetrująco przez co wydaje się że poprawia działanie jednak efekt jest chwilowy i po jakimś czasie resztki smaru i WD znikną i zamek będzie pracował na sucho.

    wysłane z telefonu