Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Głośno pracująca pompa paliwa 1.2 azq

Temat utworzony · 5 Posty · 4112 Wyświetlenia
  • Witam

    Posiadam Skodę z roku 2003, z silnikiem 1.2 azq, przebieg 130 000 km. Jakiś rok temu zaczęła buczeć pompka paliwa, więc kupiłem używaną pompę na allegro i profilaktycznie wymieniłem filtr paliwa z zaworem zwrotnym 3.0 bar . Przez rok czasu był spokój, w kabinie cisza, ale od jakiegoś czasu znowu pompa zaczyna głośno chodzić. Wydaje mi się, żę mało prawdopodobne jest to, iż wymieniłem uszkodzoną pompę na uszkodzoną, bo przez rok był spokój. W baku czysto, żadnych zanieczyszczeń, paliwo zawsze tankowane na shell'u, nie jeżdżę na rezerwie. Najlepsze jest to, że czasem po odpaleniu jej nie słychać, a jak wracam z pracy i zapale samochód to znowu głośno chodzi.
    Tak pomyślałem, że coś może te pompki zajeżdża. Nie wiem czy coś wspólnego z tym może mieć zapchany pojemnik z węglem aktywnym, albo zawór elektromagnetyczny pojemnika z węglem aktywnym?

    Pozdrawiam

  • Cześć.

    Gdybyś miał zapchany aktywny węgiel czy uszkodzony zawór to by ci się opary gromadziły w zbiorniku . Podczas odkręcaniu korka paliwa by bylo słychać charakterystyczne syczenie. Poza tym auto by się gorzej rozpędzało i by gorsze osiągi (przyśpieszenie)

  • Właśnie przy odkręcaniu korka wlewu paliwa słychać syczenie

  • To wychodzi na to że problem jest w odpowietrzeniem zbiornika. Tu trzeba sprawdzić pochłaniacz par wraz z zaworkami które są koło tego. czasami jest tak że rurka odpowietrzajaca jest gdzieś lekko zagięta i syczenie się pojawia.

    Zrobimy tak. Odkręć korek i odpowietrz zbiornik. Potem odpal auto i posłuchaj co będzie.

  • Po odkręceniu korka wlewu paliwa na włączony silniku nic się nie zmienia. Nawet jak przejadę tylko z lekko zakręconym korkiem paliwa pompa dalej głośno chodzi. Ale są takie momenty, że prawie wogóle jej nie słychać, tzn że jak zapale samochód to może od samego początku nie być jej słychać, a jak następnego dnia zapalam to znowu głośno chodzi. Po podłączeniu pod komputer żadnych błędów nie ma.
    Pytanie czy jest to możliwe, że przy zapchanym odpowietrzeniu zbiorniczka pompka może się palić przez co głośno chodzi?