Witaj na forum Fabia Club Polska

1.2 Tdi cr dpf rozrząd

Temat utworzony · 3 Posty · 2154 Wyświetlenia
  • Witam
    Kupiłem fabie 1.2 tdi greenline z 2012 roku z Dani, przetłumaczyłem sobie książkę serwisową a tam wymiana rozrządu po 210 tyś

    Hvert 210.000 km desuden
    udskiftning af tandrem og spænderulle (dieselmotorer)
    no chyba że coś źle odczytałem ale pytanie czy czekać aż tyle aktualnie ma 124 tyś

  • Cześć.

    Z tą wymianą to nic nie wiadomo. Okres długi na maxa. Trzeba pamiętać ze guma się strarzeje i pęka. Zwykle pasek bez żadnych problemów wytrzymuje 5, 6 lat exploatacji. Producent zaleca też okresową kontrolę paska na każdym corocznym przeglądzie.

    Ja bym w to raczej nie wierzył że wymiana rozrządu po 210000 km. Wystarczy że ci pójdzie pompka wody (a to jest realne) i cały rozrząd jest do wymiany. Pompki długo nie trzymają 😞 <!-- s:( --> . Ja moją po 75000 km zmieniłem na nową

    Dzisiaj Producenci aut pociskają różne kity ludziom żeby tylko kupili i kasa żeby była. Potem sie dowiaduje prawdy, jeśli postępuje zgodnie z tym co producent zaleca/twierdzi. W stosunkowo krótkim czasie auto staje się mega skarbonką bez dna lub złomem mającym kilka lat.

  • Rozrząd komplet zrobiony gość mówił że nie był w złym stanie ale lepiej wcześniej 🙂 <!-- s:) --> jak za późno