Witaj na forum Fabia Club Polska

Odbija zamek

Temat utworzony · 11 Posty · 3363 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie.
    W sumie nie wiem czy to problem elektryczny czy mechaniczny ale raczej to pierwsze.
    Mam problem z zamykaniem drzwi przyciskiem wewnątrz samochodu, chodzi o to żeby ktoś z zewnątrz nie otworzył sobie samochodu. Wszystkie drzwi się zamykają z wyjątkiem lewych tylnych. Zamek na sekundę się zamyka ale zaraz odbija. To samo się dzieje jak dwa razy nacisnę zamykanie na pilocie.
    Dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam.

  • Witaj na FCP
    Podejrzewam uszkodzenie elektryczne - mikrostyk w zamku.
    Informacje znajdziesz na forum.

    sent by phone

  • No właśnie zamek jest dosyć nowy, był wymieniany kilka miesięcy temu i ma tak od początku.
    Może po wymianie zamka trzeba coś przeprogramować?

  • [quote="Aktyzm"]No właśnie zamek jest dosyć nowy[/quote]Nowy nowy czy nowy używany ? [quote="Aktyzm"]był wymieniany kilka miesięcy temu i ma tak od początku.[/quote]Czyli był od początku zły , zepsuty lub żle zamontowany.[quote="Aktyzm"]Może po wymianie zamka trzeba coś przeprogramować?[/quote] Nie, nie ma takiej opcji nie ma takiej potrzeby.

  • Nowy, jest jeszcze na gwarancji. Można go w ogóle źle zamontować?
    Standardowe zamykanie pilotem (jedno naciśnięcie) działa poprawnie.

  • Taka mysl - w wielu samochodach mozna zabezpieczyc tylne drzwi tak, zeby dzieci ich podczas jazdy nie otworzyly.
    Moze to to?
    Nie wiem jak to jest w Fabii, moja juz sprzedana, nie mam jak sprawdzic.

  • Marek, blokada ta jest widoczna po otwarciu drzwi i raczej tego problemu nie dotyczy.

  • Ja tylko sobie wyobrazilem taki teoretyczny scenariusz:
    rodzice zostawili na chwile dziecko w samochodzie, dzieciak zablokowal drzwi i teraz auta nie mozna otworzyc. A jesli tylnych lewych drzwi sie nie da zablokowac, to rodzic moze je z zewnatrz zawsze otworzyc. To by bylo chyba logiczne przy tzw. Kindersicherung, ale chyba masz racje - az tak daleko projektanci nie mysla i w tym wypadku chyba bedzie to cos innego.

  • Zamknięte "guzikiem" drzwi da się otworzyć albo centralnym od środka, albo przy użyciu kluczyka z przodu. Z tego, co napisałeś, sądzę, że to już wbudowana wada, o ile dobrze go zamontowano. Oddałbym na gwarancję z porządnym opisem problemu.

  • Dzięki za informacje.
    Od soboty zaczynam urlop i wyjeżdżam, po powrocie dam go do mechanika/elektryka żeby zobaczył, ewentualnie odeślę na gwarancji.

  • U mnie odbija kierowcy po zamknięciu przyciskiem w środku lub automatycznie powyżej 20km/h. Pilotem i kluczykiem zamyka się normalnie.

    Jak rozwiążesz zagadkę to daj znać co było nie tak.