Witaj na forum Fabia Club Polska

Otwierania drzwi - kluczyk

Temat utworzony · 6 Posty · 2498 Wyświetlenia
  • Witam,
    odkad kupilem Fabcie (miesiac temu) otwieram ja z pilota, padla bateria w pilocie (juz wymieniona), ale gdy chcialem otworzyc auto za pomoca kluczyka to narodzil sie pewien problem. Mianowicie kluczyk włożyłem do drzwi bez najmniejszego problemu, lecz nie chciał ani drgnąć żeby otworzyć :rozpacz: miał ktoś podobny problem? Co poradzicie zrobić? Po wymianie baterii z pilota wszystko spoko, lecz nie mogę z kluczyka 😞 Help 😞 <!-- s:( --> |
    Pozdrawiam, stasiu

  • Witam.
    Musisz zamek (bębenek) wyczyścić z syfu który tam masz.
    Jakbyś sobie nie umiał poradzić to napisz mi pw.

  • Jak to się mówi - organy nieużywane zanikają 😉 <!-- s;) --> podobnie jest z zamkami. Wyczyść i powinno pomóc.

  • Jak wygląda sprawa z rozebraniem tapicerki w drzwiach? Nie chciałbym nic ułamać ani urwać 🙂 Drugie pytanko, zwyczajnie przeczyścić czy zrobić "kąpiel" w benzynie ekstrakcyjnej czy coś w ten deseń? 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja na początek bym ładował do wkładki bez jej wyciągania np wd40. Co do razbierania boczków zobacz w dziale "zrób to sam" albo użyj szukajki.

  • Dziś usprawniłem działanie zamka w drzwiach. U mnie, wkładka zamka dzieli się na pół. Po bokach są malutkie bolce, które trzeba lekko wbić i dopiero można dostać się do bębenka. Jeśli zapadki nie chcą ruszyć to można je lekko popukać młotkiem przez śrubokręt i ruszą. Składając, trzeba te bolce z powrotem cofnąć, wyciągnąć, złożyć całą wkładkę i wbić je.
    U mnie kluczyk w ogóle nie chciał wejść, a teraz mam w końcu domyk i odmyk szyb 🙂 <!-- s:) -->